6 tipů na chytré hodinky jako vánoční dárek do 6000 Kč

chytré hodinky dárek do 6000 Kč

Vánoce, Vánoce přicházejí… a vy možná zrovna teď pro někoho hledáte ty správné chytré hodinky pod stromeček. Pokud jste si pro jejich pořízení nastavili finanční strop někam k šesti tisícovkám korun, jste na správném místě. Máme pro vás redakční výběr šesti konkrétních modelů, které mají celkem malou šanci jako dárek významným způsobem zklamat. Kdybyste si nebyli jistí, jaké parametry je u hodinek dobré posuzovat, určitě mrkněte do našeho aktuálního rádce pro obecný výběr smart watch.

Jak jsme vybírali?

Výběr je kombinací oblíbenosti produktů na Heuréka.cz, preferencí redaktora a cenové dostupnosti ve zvolené hladině. U většiny hodinek je možné pořídit také alternativní verzi pro ženy či muže. Pro vyváženost jsme dali prostor šesti různým značkám. S ohledem na zaměření našeho webu v seznamu chybí Apple Watch, nicméně i ty pochopitelně patří k úplně nejoblíbenějším.

Samsung Galaxy Watch4 40mm

Nejnovější letošní model vlajkové série Samsung hodinek. V tomto případě se do finančního stropu vejde menší 40mm varianta bez otočné lunety, nicméně se systémem Wear OS, který si hodinky této značky osvojily poprvé v historii. Jsou díky němu schopné například instalovat velké množství aplikací rovnou z Obchodu Play a také platit bezkontaktně přes Google Pay.

Mezi zajímavými funkcemi, pro které by měly být hodinky zajímavé oproti konkurenci, rozhodně ční například EKG či měření krevního tlaku. Mají také zabudovaný reproduktor s mikrofonem, takže skrze ně můžete volat. Možnosti reagování na hovory a zprávy jsou velmi pokročilé. Testovali jsme větší Classic variantu s lunetou.

Garmin vívoactive 4

Zástupce série, která se snaží kombinovat jak elegantní design a chytrost, tak i sportovní schopnosti hodinek. Model 4 je pánský, nicméně můžete sáhnout i po dámské variantě 4S s nižší cenou. Obě verze zaujmou například velmi chváleným analytickým režimem BODY BATTERY a celkovým sledováním zdraví na velmi vysoké úrovni.

Dále zvládají třeba Garmin Pay, uložení až 500 skladeb a sportovce potěší například počítání kadence kroků, detekce typu záběru při plavání a podpora spousty kompatibilních sportovních zařízení. Na hovory a zprávy se dá reagovat přijatelným způsobem. Pokud se vám nelíbí konkrétně tento model, značku Garmin určitě dobře prozkoumejte.

Huawei Watch GT 2 Pro

Když čínský gigant nedávno představil novou třetí řadu těchto vlajkových hodinek, u té předchozí spadla cena až pod námi požadovanou hranici šesti tisíc korun. Watch GT 2 Pro zaujmou „ostrým“ kovovým vzhledem s odolným safírovým sklíčkem a také dlouhou výdrží. Zvládnou i 14 dní. Huawei hodinky mají obecně velmi kvalitní analýzu spánku a stresu.

Tento model umí při turistice vést zpět po trase, upozorní na nebezpečné výkyvy počasí a vývojáři se soustředili na podporu lyžování a snowboardingu. Také mají reproduktor a mikrofon a dá se z nich volat. Původně neuměly odpovídat na zprávy, ale to se před pár měsíci díky aktualizaci změnilo. Testovali jsme.

Fitbit Versa 3

Po vizuální stránce možná nejnudnější hodinky z celého výběru, které i kvůli čtvercovému displeji připomínají spíš chytrý náramek, ale zdání klame. Od běžného smart bandu jej odlišuje například přítomnost reproduktoru, vlastní GPS modul nebo podpora NFC plateb díky Fitbit Pay.

Pár dní starý update systému umožní hodinkám také vyřizovat hovory přímo ze zápěstí, měření SpO2 na pozadí a rovněž se v nich objevil Google Asistent a Amazon Alexa.

Amazfit GTR 3 Pro

Při zařazování hodinek Amazfit do tohoto výběru se o místo pral také model T-Rex Pro, který je v mnoha ohledech také skvělý (určitě na něj mrkněte a dejte mu šanci), nicméně GTR 3 Pro jsou pro z několika důvodů zajímavější volba a více se blíží stanovenému cenovému limitu.

Při nedávné recenzi jsme mohli pochválit například design, povedenou aplikaci (stejně jako společnost Huami se i ona přejmenovala na Zepp), nové ovládání tlačítkem s korunkou nebo velmi slušnou výdrž. Bohužel schází možnost reagování na zprávy a systém zatím neumí česky.

Mobvoi TicWatch Pro 2020

TicWatch hodinky jsou obecně zajímavé díky jejich duálním displejům – jedna vrstva je chytrá a nabízí kompletní servis systému Wear OS, druhá je extrémně úsporná a po zapnutí promění přístroj v běžné hodinky jen se zobrazováním času. Právě tato schopnost a zmíněný systém s podporou Google Pay (a také s možností nahrání alternativní varianty OS) jsou u TicWatch Pro 2020 (také jsme testovali) největšími lákadly.

Celkový dojem bohužel trochu sráží starší a méně efektivní procesor Snapdragon Wear 2100. Novější vlajkové modely už se ovšem nevejdou do finančního stropu. Leda byste se podívali po trochu slabších modelech, třeba i menších pro dámy. To můžeme doporučit.

Které další chytré hodinky byste zařadili do výběru a proč?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)