ChatGPT prý poslouží jako hlasový asistent v mobilech Infinix

ChatGPT hlasový asistent Infinix Note 30

Různé textové či obrazové AI nástroje „poháněné“ strojovým učením a neuronovými sítěmi se aktuálně prokousávají z webových stránek a prohlížečů mimo jiné i na mobilní telefony. Pokud se zaměříme například na ChatGPT, tak ten již nějakou dobu funguje v mobilech například v rámci klávesnice SwiftKey, nicméně tím to samozřejmě nekončí. Momentálně nejpopulárnější konverzační AI služba bude brzy fungovat jako aplikace pro Android, ale nejspíš ještě dřív poslouží jako hlasový asistent v chystaném telefonu značky Infinix.

Čínská společnost by měla v Indii ještě během června představit nový mobil Infinix Note 30 a právě této novinky by se měla funkce týkat. Známý leaker Ice Universe na Twitteru uvedl, že hlasový asistent založený na službě ChatGPT nebude samostatnou aplikací, ale součástí systému. Video dokonce naznačuje, jak by mohla interakce vypadat.

Pokud se tyto spekulace potvrdí, Infinix bude mít na svědomí první mobil, který zmíněnou službu poskytne. S touto myšlenkou si ale pohrává řada dalších výrobců, takže bylo jen otázkou času, kdo s tím začne.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Kolik času už jste věnovali ChatGPT?

Zdroj: 91mobiles

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

GPT-4 Turbo

Co je GPT-4 Turbo a co vše umí?

Články Zuzana Přibylová Zuzana Přibylová
2 min. uložit na později

Komentáře (0)