Budou nám balíčky doručovat bezpilotní drony? Amazon tvrdí, že ano

image-gallery-02._V367569984_

Pokrok nezastavíš – i tak by mohlo znít heslo dnešní doby. Šéf obrovského internetového obchodu Amazon, Jeff Bezos, představil projekt bezpilotních dronů, kteří by nám v budoucnu měly donášet zásilky místo dnešních “oldschool” pošťaček. Tímto způsobem by se významně podařila zkrátit doba dodání. Oktokoptéry (8 rotorů) by měly zvládnout doručit balíčky vážící zhruba do 2 kg. Není to sice moc, ale do této kategorie spadá 86 % všech vyexpedovaných zásilek. Horší je to s výdrží na baterie. Dolet je stanoven na 10 mil, tedy nějakých 16 kilometrů.

image-gallery-02._V367569984_

 

Na dlouhé vzdálenosti to tedy zatím nevypadá, ve městě by se ale nápad mohl velmi dobře uchytit. Projekt s názvem Amazon Prime Air se zatím rozbíhá a pravděpodobně bude nějakou dobu trvat, než nám nad hlavami budou bzučet malé drony. Kromě problémů s baterií chybí i potřebná legislativa. Podle Amazonu by se projekt v praxi mohl objevit v roce 2015.

Amazon Prime Air

Amazon Prime Air

Čtyřvrtulové stroje mohou zavítat také k nám – v České republice je dostupný Ar. Drone 2, se kterým jste se mohli setkat mimo jiné i na naší akci Android RoadShow. Tento stroj je ovládaný skrze androidí přístroj. Na možnost přepravy objektů se nás ptáte téměř na každé akci, ale primárně pro tuto činnost stvořen není. Tato verze od Amazonu ovšem ano.

Uvítali byste takovou možnost doručení nebo ji považujete za sci-fi?

Zdroj: Marketing Journal

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

paypal

Podrobný návod, jak zprovoznit PayPal

Návody Jan Olejník Jan Olejník
5 min. uložit na později

Komentáře (14)