Bude se nový Nexus 7 32 GB prodávat za stejnou cenu jako starý 16GB model?

nexus7_32gb_ico

Už delší dobu se spekuluje o tom, že Google brzy rozšíří rodinu tabletů, prodávaných pod značkou Nexus, nicméně zatím nejsou k dispozici žádné oficiální informace. Podle zatím posledního úniku informací od britského prodejce to vypadá, že připravovaná varianta s 32 GB interní paměti se bude prodávat za stejnou cenu, jako dosavadní 16GB model.

Na Internet se totiž dostala cenovka, na které je 32GB Nexus 7 za cenu 199 britských liber, tedy přibližně 319 dolarů, tj. lehce nad 6 000 Kč. Za tuto cenu se přitom v Británii prodává dosavadní 16GB model. To by jistě neudělalo radost těm, kdož stejnou částku zaplatili za tablet s poloviční interní pamětí.

Na Internet se dostala cenovka, na které je 32GB Nexus 7 za cenu 199 britských liber

Na Internet se dostala cenovka, na které je 32GB Nexus 7 za cenu 199 britských liber

O něco méně optimisticky ale vypadá registrační stránka španělského e-shopu Phone House, kde je deklarovaná cena 279 eur, tedy o 25 liber vyšší, tj. v přepočtu skoro sedm tisíc korun.

Španělský e-shopu Phone House deklaruje cenu vyšší - 279 eur

Španělský e-shopu Phone House deklaruje cenu vyšší - 279 eur

V tuto chvíli není jasno, zda se kromě interního úložiště změní i některé další parametry. Víme ale, že nedávno vydaný Android 4.1.2 přinesl zavaděč a ovladače pro jiný čip řízení spotřeby. Takřka jisté je, že další společný tablet ASUSu a Google bude osazen procesorem nVidia Tegra 3. Předpokládá se, že prodej 32GB Nexusu 7 začne koncem října.

Hodně se také mluví o Nexusu 7 se 3G modemem, který by nebyl závislý na dostupnosti Wi-Fi, nicméně dosud jsme neviděli žádný důkaz, který by tuto teorii podpořil.

Zdroje: Android and Me, AndroidSPIN a Android Soul a Droid-Life.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)