Aplikace Scouter – multitasking aneb práce s více okny najednou od tvůrce AdBlock!

Scouter ico

Práce s více aplikacemi ve stejný čas je věc, která na většině mobilních zařízení zcela chybí, nebo je přítomna ve velmi omezené míře. Výjimkou může být společnost Samsung se svojí nadstavbou TouchWiz, která již práci s více okny ve stejný čas umožňuje. U ostatních výrobců jsou tyto funkce nedostupné. Nyní je možné, že to parta šikovných vývojářů změní!

Aplikace se jmenuje Scouter, a kromě party šikovných vývojářů za ní stojí mimo jiné také tvůrce světoznámé aplikace AdBlock Michael Gundlach. Na stránkách projektu Scouter bylo spuštěno hlasování, kde se autoři snaží zjistit zájem uživatelů. Projekt je v první řadě zacílen na uživatele platformy iOS, autoři však slibují vývoj i pro platformu Android. Ten je však podmíněn alespoň 30 000 podpisy na jejich stránkách.

multitasking hlasovani

Z obrázků je patrné, že se projekt velmi inspiroval u multitaskingu v podání Samsungu. Vaše obrazovka půjde pomocí aplikace Scouter rozdělit na dvě části, přičemž je bude rozdělovat malá oddělovací čára. Pokud tuto čáru dlouho podržíte, tak se objeví vyskakovací menu, ve kterém budete moci zvolit aplikace pro daná okna. S okny půjde pracovat v omezené míře. Budete je moci zvětšit, či zmenšit.

multitasking

Problém však nastává u podpory aplikací. Ty totiž musí mít speciálně upravený zásuvný modul pro multitasking Scouter. Samotní vývojáři již na některých modulech pracují, upozorňují však, že to bez podpory vývojářských studií nepůjde.

Pokud se vám projekt líbí a chtěli byste ho také pro platformu Android, tak neváhejte připojit svůj podpis na oficiálních stránkách Scouter.

Scouter – The Dual Screen Smartphone

Scouter - The Dual Screen Smartphone

Líbí se vám tento projekt? Chybí vám práce s více okny na Androidu?

Zdroj: Scouter

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)