TOPlist

Android Auto překonalo 100 milionů stažení v Google Play. Používáte ho?

android auto

Aplikace Android Auto je čím dál více populární, což dokazuje nový milník, kterého dosáhla v Obchodě Play. Systém zatím ohodnotilo více než 800 tisíc uživatelů a dnes překročil hranici 100 milionů stažení. Hodnocení je pak také úctyhodné – čtyři hvězdičky z pěti možných. Systém již podporuje tisíce vozidel a pokud nemáte nové auto, můžete vyzkoušet některé z DIN rádií, které tento systém podporují.

Android Auto bylo veřejnosti představeno před pěti lety, ovšem dnes je celé uživatelské rozhraní změněno k nepoznání. V průběhu se dostalo na podporu Google Asistenta a mnoha nových aplikací, jako například Waze. Jedna z vůbec největších aktualizací pak přišla na začátku září:

  • Po nastartování vozidla můžete čekat rychlejší reakce Android Auto, rychleji se načte navigace i možnost přehrávání médií.
  • Nová navigační lišta bude zobrazovat pokyny u navigace, ovládání médií a zároveň umožní ovládání jiných aspektů u telefonu jako jsou hovory, možnost přehrávání podcastů apod.
  • Nové notifikační centrum ukazuje a “sbírá” poslední hovory, zprávy a upozornění. Díky tomu na ně můžete odpovědět rychle v čase, kdy se vám to hodí a nevěnujete se řízení.
  • Mnohem více se bude používat tmavé barvy  a černý design, aby tak ladil s interiérem vozidla. Zlepšily se také fonty a čitelnost textů.
  • Pokud máte vozidlo s větším displejem, systém nově využije více místa. Na jedné obrazovce tak uvidíte více informací.

Jak můžete vidět, Google si dal s novým rozhraním skutečně záležet a většina uživatelů ji hodnotí velice kladně. Navíc ji začalo používat mnohem více uživatelů, než kdy předtím. Pokud nemáte ani nové auto, ani se vám nechce investovat několik tisíc korun do rádia, můžete vyzkoušet aplikaci Android Auto, která nabízí zjednodušený režim pro bezpečné používání telefonu při řízení.

Používáte Android Auto?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (36)