TOPlist

Android 14 má nový kurzor myši. Ano, čtete správně

Android 14 beta 3 nový kurzor myš

V rámci třetí beta verze systému Android 14 už byla objevena celá řada zajímavých novinek. V jednom z našich starších článků najdete základní přehled funkcí, které byly objeveny do pár hodin od vydání, nedávno jsme pak psali třeba i o novém režimu pro úsporu energie skrze ztmavení tapety. Postupem času se daří nacházet další testované novinky či změny, třeba i v těch nejmenších detailech. Patří mezi ně třeba upravený kurzor, který je k dispozici při připojení mobilního zařízení k myši.

Android 14 nový kurzor myš ukázka

Jak si všiml Mishaal Rahman, designéři se rozhodli pro nový Android použít pohyblivý ukazatel, který vzhledově trochu lépe koresponduje s tímto systémem (zejména se stylem Material You) a opouští styl, který byl podobný kurzorům pro Windows či MacOS. Tradiční šipka je nově bez nožičky a má zakulacené hrany. Důvodem pro změnu je pravděpodobně i nově představený Pixel Tablet, nicméně upravený kurzor by snad měl být dostupný nejen pro Pixely, ale i obecně ve čtrnáctém Androidu.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak se vám líbí nový kurzor?

Zdroj: aheadlines

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)