Vychází Android 14 beta 3. Jsou v ní skvělé novinky

Android 14 beta 3 novinky

Společnost Google oficiálně vypustila do světa třetí beta verzi systému Android 14. Primárně majitelé telefonů Pixel tak mají možnost okusit další novinky, z nichž většiny bychom se pak měli na podzim dočkat i v mobilech či tabletech jiných značek. Pojďme se podívat, co vývojáři v Android 14 Beta 3 přichystali…

Android 14 Beta 3 – novinky

Třetí beta již překlápí vývoj nového systému do fáze stability celé platformy. Očekávat tedy můžeme další vychytávky, přičemž základ nového Androida už je v podstatě hotový. Oficiální vydání by mělo tradičně proběhnout ke konci léta.

Android 14 timeline plán beta vydání datum

Přizpůsobení zamykací obrazovky

Patrně nejzřetelnější a také nejzajímavější změna. Zamykací obrazovka základního systému Android 14 nabídne několik možností přizpůsobení. Půjde například o volbu typu hodin (těch je 9 druhů), tapety a barevnosti této plochy. Měnit půjdou i funkce či aplikace ukrývající se za tlačítky vlevo a vpravo. Na výběr budou: Nic, Ztlumit, Nerušit, Peněženka, Nastavení, Svítilna, QR skener, Fotoaparát a Video kamera. Zajímavé je, že tlačítko pro volání zde není.

Další změnou je, že zmíněné ikony na zamykací obrazovce budou nově vyžadovat podržení a nikoli jen běžné klepnutí. Spuštění funkce či aplikace doprovází haptická odezva. Podobně se chovají iPhony.

Nový indikátor nabíjení

Systém Android 14 nyní zobrazuje nabíjení telefonu pomocí indikátoru stavu v pravém horním rohu. Toto nové oznámení ukazuje, že se telefon nabíjí, a zobrazuje také procenta.

Android 14 beta 3 novinky indikátor nabíjení

Vstup do Hodin z notifikační nabídky

Po dvouleté pauze se do základního Androida vrací možnost rozbalit nabídku s upozorněními a odtud se klepnutím na čas dostat do aplikace Hodiny.

Android 14 Beta 3 novinky hodiny nabídka upozornění

Nové barvy pro ikony

Paleta barev pro dynamické či manuální nastavení ikon v prostředí Material You je opět o něco širší.

Android 14 beta 3 novinky barvy ikony Material You

Kromě zmíněného došlo také k rozšíření designu Material You do dalších míst nastavení, systém má novou instruktáž pro používání gest a některé další prvky mají zakulacené rohy. Podotýkáme, že je skutečně řeč o novém čistém Androidu. Nadstavby některých značek řadu zmíněných věcí už umí.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Tak které novinky vás zaujaly nejvíc?

Zdroje: 9to5, apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)