5 tipů na zajímavé zboží z Číny: Stolní větrák Xiaomi Sothing a další…

tipy-z-ciny-311-stolni-vetrak-xiaomi-sothing

Jsme tu s dalšími tipy na zajímavé zboží z čínských obchodů. Blíží se nám léto, což s sebou přináší hned několik sezónních životních situací. Častější cestování v autě s celou rodinou, shromažďování fotek nebo třeba neustálé uspěchané nabíjení mobilů na různých místech. A taky bude vedro, k čemuž se dnes váže hlavně šikovný stolní větrák Xiaomi Sothing. Mrkněte a snad vás dokážeme inspirovat.

Evropské sklady, daň a clo

U objednávek, které míří přímo z Číny, počítejte s možností, že jestliže neuniknou zájmu celníků a budou mít vysokou hodnotu, můžete doplácet daň či clo. Zdanění se týká zásilek nad hodnotu 22 eur, zdanění i cla pak balíčků s hodnotou přes 150 eur. Spodní hranice s daňovou úlevou bude od července dokonce zrušena. Mrkněte na náš přehled. V tipech se snažíme zařazovat kousky z Číny s nízkou hodnotou a ty dražší z EU skladů.

Kompaktní stolní větrák Xiaomi Sothing

Praktický větrák (větráček?), který pomůže ochladit vzduch ideálně z desky pracovního stolu nebo nočního stolku. Nečekejte extra výkon, na výšku má pouhých 215 milimetrů. S hmotností 325 gramů a baterií, která vydrží na první stupeň ventilace až 13 hodin, si ale nemusíte lámat hlavu se složitým přenášením a komplikovaným zapojováním.

Cena: 580 Kč

Baseus závěsné odpadkové koše do auta

Kam s obaly od tyčinek a oloupanými ovocnými slupkami, když zrovna jedete v autě? Můžete je nacpat třeba do sáčku, který vám pak ale bude nejspíš zavazet někde na sedadle. Proč to nezkusit elegantně a pro každého cestujícího na zadním sedadle pohodlněji v nejvhodnějším volném prostoru? Praktické držáky od Baseus v sobě mají (a přiobjednat si můžete další) speciální pytlíky s drážkou.

Cena: 500 Kč

Xiaomi mini WiFi (2,4 GHz) USB repeater

Tento miniaturní “dongle” zvládne plnit úlohu repeateru neboli opakovače WiFi signálu. Poslouží tedy v případech, kdy například notebook zvládá chytit vzdálenou síť, kterou je potřeba sdílet do vzdálenějšího prostoru. Umí sice operovat jen ve starších 2,4GHz pásmech, ale pro základní potřeby je dostačující.

Cena: 365 Kč

Baseus Super Si 30W adaptér

Nabíjecí zdroj s nadprůměrným výkonem 30W, který je momentálně (od 8. do 12. června) na AliExpressu za velmi zajímavou zvýhodněnou cenu. Jestli podobný kousek hledáte, tady se velmi pravděpodobně nespálíte.

Cena: 217 Kč

GOOJODOQ čtečka karet s několika konektory

Chybí vám v notebooku čtečka na paměťové karty? Nebo byste například rádi dostali fotky z SD karty ze zrcadlovky rovnou do mobilu? V obou případech vám může posloužit tato multifunkční čtečka s konetkory USB-A i USB-C.

Cena: 101 Kč

Další zajímavosti s cenou do 300 Kč

Výběr dalších produktů, které stojí pár korun. I tak by vám ale mohly usnadnit či zpříjemnit život, tak je omrkněte.

Produkt Cena
Uslion adaptér do auta se čtyřmi USB porty 60 Kč
RGB podsvícená “klasická” klávesnice 280 Kč
Xiaomi bezdrátová myš od 255 Kč
Větráček s magnetickým držákem 280 Kč
Kebidumei bezdrátová BT miniklávesnice s touchpadem 260 
Syrinx univerzální skládací stojánek na mobil 70 Kč
Miiiw časovač (minutka) 240 Kč

Zaujaly vás dnešní tipy? Mrkněte i na starší díly našeho seriálu:

Jak často vynášíte odpadky z auta?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)