Menu

Youtube spouští novou funkci. Propojí ještě více tvůrce s komunitou

Ať se vám to líbí nebo ne, youtubeří jsou fenoménem posledních let a vypadá to, že se to ještě nějakou dobu nezmění. Google si je toho moc dobře vědom, proto se jim snaží jít co nejvíce naproti, a to například novou funkcí nazvanou YouTube Komunita.

YouTube Komunita zatím jen pro vyvolené

Google dnes představil betaverzi nové funkce, která má za úkol vytvořit mezi tvůrcem videí a jeho fanoušky ještě větší pouto. Prozatím jen na vybraných kanálech velkých zahraničních youtuberů nově najdete kartu “Komunita”. Nejlepším a nejrychlejším popisem bude asi to, že se jedná o Timeline, jak známě z Facebooku.

Autoři videí tam budou moc jednoduše zapojit diváky do diskuze. Můžou tam vkládat text, odkazy, videa, živé přenosy, GIF animace a další věci, které známe z klasických sociálních sítí. Odběratelé následně příspěvky uvidí přímo v odběrech, podobně jako nové uploadnuté video.

Na funkci spolupracovali přímo youtubeři

Google se chlubí tím, že se jedná o největší spolupráci, kterou zatím s youtubery provedli. Začali na začátku roku tím, že některým napsali, co by si přáli za funkce k lepšímu propojení s fanoušky. A právě z toho vznikla “Youtube Komunita”. Odzkoušet si novinku můžete například na kanále AsapScience, VSauce3, The Game Theorists. Všechny youtubery, kteří novou funkci testují, můžete nalézt vtomto odkazu.

Co říkáte na novou funkci? Měla by se z YouTube stát plnohodnotná sociální síť?

zdroj: googleblog.com

Komentáře

p4trik4126

z aplikace
17.9.2016 12:54

Blbost…

Jimbo Slinger

17.9.2016 19:11

Ať spustí funkci “konečně dokážu přehrát videa na pozadí”… Stále nechápu že taková základní věc není Implementovana

Mirrec

z aplikace
18.9.2016 18:57

Jimbo Slinger: Ja to řeším tak že si otevřu Youtube cez Firefox a supr.Youtube krásně běží na pozadí i při zhasnutém dyspleji a zamčeném telefonu.

RSS (komentáře k článku)