YO – nejhloupější aplikace světa, na kterou se vybral balík peněz

yocover

Yo. Tak tyhle dvě písmena možná změní styl mezilidské komunikace. Vaše víra v lidský druh možná po přečtení tohoto článku klesne na bod mrazu. Aplikace Yo umí jen jednu jedinou věc. Poslat vašim kontaktům spojení dvou písmen – “jó”. V českém prostředí bychom místo Yo mohli použít třeba hej. K čemu je aplikace dobrá? Vývojář o ní mluví jako o zero character communication, tedy komunikaci bez písmen. Yo je hrozně praktické, neboť nemusíte dlouze psát, co máte na mysli. Dvě písmena zastoupí úplně celou slovní zásobu.

YO

Chcete někomu popřát dobrou noc? Dobré ráno? Pozvat na oběd? Yo.

Screenshot_2014-06-19-17-27-25

Za aplikací stojí vývojář jménem Or Arbel. Yo prý vzniklo tak, že Arbel byl požádán svým nadřízeným, aby vyvinul aplikaci, skrze kterou by jeho šéf mohl co nejjednodušeji přivolat svou asistentku. O osm hodin kódování později bylo “jou” na světě. Tragikomické na tomto příběhu je, že Yo(lo) od investorů získalo už přes milion dolarů. Or Arbel si může mnout ruce a plánovat, kam aplikaci posunout dále.

picardholdhead2

Yo si za svou krátkou existenci dokázalo získat přes 50 tisíc uživatelů, kteří během pár měsíců poslali přes čtyři miliony “jou”. Nedávno jsme se divili, jak může Google a Facebook nabídnout za Snapchat částku v řádech miliard dolarů. Pokud takový osud potká i Yo, možná bude čas sbalit kufry a opustit zeměkouli.

I-LOVE-YO

Tak vám tedy přejeme pěkný Yo.

Zdroj: AA.

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)