Xiaomi rostou křídla – chystá se letos prodat 15 milionů zařízení

xiaomi

I když se českému uživateli může zdát název čínské společnosti neznámý či dokonce zábavný, vězte, že se pod ním skrývá obrovsky silný výrobce mobilních telefonů s Androidem. Legendární modely Xiaomi Mi se staly můrou pro všechny špičkové přístroje. Model Xiaomi Mi2 svým výkonem a systémem překonával minulé generace TOP přístrojů, jeho nástupce Mi2S si brousí zuby na Samsung Galaxy S4 či HTC One. I když jsou telefony k dostání výhradně v Číně, spousta jich putuje také do světa neoficiální cestou. Prodeje za rok 2012 činily 7,19 milionů přístrojů, letos se společnost chystá na metu 15 milionů díky expanzi na Tchaj-wan či Hong Kong.

Společnost Xiaomi se od jiných liší také trochu svou prezentací – marketing není zdaleka tak výrazný, jako je tomu například u firem typu Samsung, HTC či Sony. Přesto se přístroje prodají po několika minutách, co se objeví v oficiálních internetových obchodech. Jak je to možné? Je to dáno především velmi nízkou cenou. Ta je údajně dokonce tak nízko, že se skoro rovná ceně dílů a společnost vydělává převážně na příslušenství (zní to zajímavě). Ke srovnání – nový přístroj Xiaomi Mi2S stojí v přepočtu kolem 7 000 Kč a nabídne výbavu srovnatelnou se Samsungem Galaxy S4 – cena je však méně než poloviční. A to není vše – přístroje Xiaomi disponují oficiální verzí upraveného systému Android s názvem MIUI. Kdo zkusil, tak pochopí, že tento systém jde ještě daleko dále, než dokážou nabídnout nadstavby výrobců či čistý Android.

Xiaomi-Mi2S

Přístroje Xiaomi je možné pořídit také u nás, některé zahraniční e-shopy zasílají přístroje i mimo Čínu. Cena však bude vyšší a problémy nastanou také s případnými reklamacemi.

zdroj: androidauthority.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)