TOPlist

POZOR! Nová aktualizace od Xiaomi udělá z telefonu cihlu, rozhodně jí neinstalujte

xiaomi update bootloop
  • Xiaomi musí řešit nepříjemný problém spojený s poslední aktualizací systémové appky
  • Firma update omylem poslala do telefonů s MIUI, určen byl však jen pro HyperOS
  • Pokud se aktualizace nainstaluje, dojde k nenávratné ztrátě všech dat

Pokud máte telefon od Xiaomi, Redmi nebo POCO, měli byste zpozornět. Uživatele totiž trápí poměrně zásadní problém tkvějící v nové aktualizaci. V případě, že se vám do telefonu s nadstavbou MIUI nainstaluje (pakliže máte povolené automatické aktualizace systému), zůstanou vám oči pro pláč. Mobil se totiž dostane do tzv. bootloopu (nekonečné smyčce restartování) a budete jej muset kompletně vymazat a nastavit znovu, čímž přijdete o všechna data v telefonu.

Xiaomi už se k problému přiznalo. Potíž byl v systémové aplikaci „System UI Plugin“. Nejnovější aktualizace byla totiž určena pouze pro telefony se systémem HyperOS, avšak čínská firma ji omylem poslala i k uživatelům používající starší telefon s MIUI. Zatím není jasné, jak moc je problém rozšířený, avšak jedno z vláken na Redditu je stížnostmi přímo prošpikované.

How to Hard Reset Xiaomi Redmi Note 10

How to Hard Reset Xiaomi Redmi Note 10

Navíc s ním mám bohužel osobní zkušenost. Jeden z členů rodiny používá POCO X5 Pro 5G a před pár dny se na mě obrátil s informací, že se mu telefon neustále restartuje dokola. Nezbylo nic jiného než vymazat všechna data a telefon nastavit znovu (zmáčknutím power tlačítka + tlačítka pro snížení hlasitosti, vstoupením do Fastbootu a následnou volbou „Wipe all data“), což je poměrně nepříjemná komplikace. Xiaomi však doporučuje, aby se uživatelé obrátili přímo na technickou podporu a důrazně varuje před snahou vyřešit problém na vlastní pěst.

Setkali jste se někdy s podobným problémem?

Zdroj: Reddit

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)