Xiaomi Mi4i – odlehčená verze TOP modelu v plastovém těle

xiaomi mi4i – 2

Společnost Xiaomi nás lákala již delší dobu na dnešní den, kdy došlo k představení nového produktu. Jak jsme správně předpovídali, novinkou se stal model Xiaomi Mi4i, který představuje odlehčenou verzi telefonu Xiaomi Mi4. Změny se odehrály především v oblasti konstrukce, u které vystřídal kov plast. Změn se ale dočkaly také útroby zařízení – čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 801 vystřídal slabší, ale za to osmijádrový Snapdragon 615, který je doplněn 2GB RAM pamětí a 16GB vnitřním úložištěm. Ve výbavě nechybí ani 13MPx fotoaparát, který dostane dvě verze – jedna od Sony a druhá od Samsungu. Displej si zachoval úhlopříčku, rozlišení i výrobce jako model Xiaomi Mi4. Jedná se tedy o 5″ Full HD panel od společností Sharp/JDI, krycí sklo bude opět od společnosti Corning, tedy Gorilla Glass.

Design přístroje Xiaomi Mi4i je velmi podobný telefonu Xiaomi Mi4, záda jsou ale nyní z matného plastu a chybí také kovové rámečky. Telefon by měl být díky tomu lehčí a tenčí (jen 7,8 mm). Xiaomi dále předesílá, že kvalita zařízení je na velmi vysoké úrovni – testován byl například MicroUSB konektor, který byl podroben speciálním strojem zátěží v podobě zasouvání a vysouvání konektoru. Stejně tak proběhlo spoustu testů výdrže mechanického namáhání či třeba test, ve kterém telefon odolal po dobu 10 minut přímému dešti. Na internet už unikla sada oficiálních obrázků s tímto novým přístrojem, jeho design posuďte sami.

Introducing Mi 4i – Innovation made compact

Introducing Mi 4i - Innovation made compact

Xiaomi Mi4i – specifikace

  • displej: 5″, Full HD rozlišení, IPS, Sharp/JDI
  • procesor: Qualcomm Snapdragon 615, 8 jader, 64-bit
  • paměť: 2 GB RAM, 16GB vnitřní úložiště
  • fotoaparát: 13 MPx, Sony/Samsung, CMOS, přední 5 MPx
  • konektivita: WiFi, Bluetooth, GPS, A-GPS, LTE
  • baterie: 3120 mAh
  • OS: Android 5 Lollipop (MIUI V6)

Poslední velmi závažnou informací je cena, za kterou bude možné Xiaomi Mi4i pořídit. Ta na domácím trhu činí v přepočtu 205 dolarů, tedy 5226 Kč bez DPH. To je za danou výbavu velmi dobrá částka, otázkou samozřejmě bude, za kolik a kdy se dostane tento přístroj k nám. Oficiální prodej začne již 30. dubna.

Xiaomi Mi4i -1

zdroj: tisková konference, en.miui.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)