Xiaomi se zaměří na prémiové a dražší smartphony. Je to konec značky, jak ji známe?

Hugo Barra

Jak většina z vás ví, Xiaomi je jedním z největších čínských výrobců smartphonů. V posledních letech společnost značně vyrostla díky výrobě cenově dostupných, ale přesto kvalitních produktů, které upoutaly pozornost po celém světě. A to i přesto, že dostupnost je oficiální pouze v několika konkrétních regionech. Všichni jsme si tedy Xiaomi spojovali s hůře dostupnými, kvalitními, ale levnými smartphony. Jak se ale zdá, Xiaomi o takovou nálepku nestojí.

Hugo Barra: Xiaomi se zaměří na prémiové smartphony

Vice President společnosti, Hugo Barra, nás nechal trochu nahlédnout směrem, kterým se společnost do budoucna chystá. V podstatě řekl, že se Xiaomi chystá zaměřit na prémiová, tedy dražší zařízení. Co to ale znamená ve skutečnosti? Přestane snad Xiaomi vyrábět levné smartphony úplně? Nebo se je jen omezí a přidá k nim i nějaké kousky, které budou cenově konkurovat Samsungu a dalším v oboru? To zatím nedokážeme říci, takže budeme muset počkat na nějaké oficiální vyjádření společnosti.

Hugo Barra je ale v posledních dnech poměrně sdílný. „Když se podíváte na ceny našich produktů, uvidíte, že pomalu stoupají. Naši zákazníci od nás ale požadují prémiové produkty, takže jim vyšší kvalitu s více prémiovými prvky poskytneme“, řekl.

Vice prezident Xiaomi pro product management Hugo Barra Vice prezident Xiaomi pro product management Hugo Barra

Nyní společnost zavedla celou škálu cenově dostupných zařízení a dokonce i jejich vlajkový model Mi5 je mnohem dostupnější než většina konkurence. V Číně má cenovku kolem 300$ (u nás okolo 11 000 Kč) a ve verzi Pro pak 400$ (u nás okolo 14 000 Kč).

Jaká tedy bude budoucnost značky?

V podstatě jsou zde dva možné scénáře. Firma se může zaměřit jen a pouze na výrobu dražších a prémiových zařízení a levné kousky nechat menším, často ale i méně kvalitním výrobcům. Nebo se také může věnovat prémiovým zařízením více než dosud, ale přitom může vyrábět nadále i ta levná. Druhý scénář je dle našeho názoru daleko více pravděpodobný.

Který ze scénářů byste uvítali spíše? Více kvality na úkor levným kouskům? Nebo jste pro zachování levných modelů?

Zdroj: androidheadlines.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)