Xiaomi 5. největším výrobcem telefonů, v Číně porazilo Apple

xiaomi-logo

Ještě před pár lety představovalo slovo Xiaomi téměř neznámý pojem, o jehož existenci věděla pouze hrstka zasvěcených. Dnes je situace diametrálně odlišná – na čínského výrobce si musí dávat pozor i ty největší firmy, které se zabývají prodejem mobilních telefonů. Společnost Xiaomi se totiž podle průzkumu Strategy Analytics vyhoupla v druhém kvartále letošního roku až na 5. místo celosvětově mezi výrobci telefonů. Na prvním místě sídlí neohroženě společnost Samsung, kterou zpovzdálí sleduje Apple. Před tvůrce modelu Mi 4 se podařilo vklínit ještě společnosti Huawei a Lenovo.

xiaomi-prodej-2

xiaomi-prodej

V Číně Xiaomi porazilo Apple

Situace na domácím čínském trhu je ještě více zajímavější – na prvním místě sice stále zůstává Samsung, druhé největší prodeje v Číně ovšem zaznamenalo právě Xiaomi a porazilo také Apple. Tento raketový nástup by mohl ještě více podpořit přístroj Mi 4, který byl oznámen minulý měsíc. Společnost Xiaomi bojuje především s problémem nedůvěry mezi uživateli, kteří “čínským telefonům” zkrátka stále nevěří. Tato situace by se mohla změnit s příchodem čínské společnosti na globální trh, ke kterému se zatím pouze schyluje.

zdroje: pcmag.comgforgames.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek