Obří únik Xiaomi 14 Ultra odhaluje klíčové parametry. Máme se na co těšit!

xioami 14 ultra
  • Xiaomi 14 Ultra se blíží, k jeho odhalení dojde nejspíš na veletrhu MWC
  • Yogesh Brar a další lidé z branže sdíleli podrobnosti o fotoaparátech
  • Telefon je dokonce vidět na prvním snímku, ten je však rozmazaný

Xiaomi před pár dny oficiálně oznámilo premiéru vlajkových telefonů řady Xiaomi 14 na veletrhu MWC. Akce se uskuteční již 25. února a zatímco o základním Xiaomi 14 víme díky listopadovému představení v Číně úplně všechno, o Xiaomi 14 Ultra jsme nevěděli až na čipset a hlavní snímač prakticky nic. To se ale nyní mění, leaker Digital Chat Station, který se čínské firmě věnuje poměrně intenzivně, nám nyní přinesl první (ale poněkud nevypovídající) snímek, Yohesh Brar se však podělil se zajímavějšími informacemi. A nutno hned ze startu říct, že bude telefon po stránce hardwaru (stejně jako loni) velmi atraktivní.

Leaker Digital Chat Station se pochlubil se snímkem, kde je Xiaomi 14 Ultra po boku dalších vlajek jako je třeba Oppo Find X7 Ultra či Honoru Magic 6 Pro, avšak právě telefon od Xiaomi je bohužel rozmazaný, takže z něj lze vyčíst pouze krémovou barvu a kruhovitý modul uprostřed, který by stejně nikoho nepřekvapil.

xiaomi 14 unik

Mnohem zajímavější informace se skrývají na sociální síti X, konkrétně v příspěvku Yogeshe Brara. Podle něj (a dalšího komentujícího) dostane Xiaomi 14 Ultra 1palcový 50MP hlavní snímač, přičemž z předchozích úniků je zřejmé, že půjde o nový senzor LYT-900 od Sony. Nebude mu chybět optická stabilizace obrazu a variabilní clona, kterou mají i menší sourozenci, zde bude však možné se světelností hýbat ještě více, konkrétně v rozsahu od f/1,63 až po f/4,0.

Ultraširoký senzor s 50MP rozlišením překvapí nízkou světelností f/1,6, potěší pak dvojice teleobjektivů, jeden bude umět 3,2x přiblížení, druhý 5x zoom, jako to umí i letošní Ultra od Samsungu či iPhone 15 Pro Max. Všechny fotoaparáty (vyjma toho hlavního a selfie kamery) by měly používat senzor Sony IMX858.

Výkon jistě obstará Snapdragon 8 Gen 3, již z krabičky na telefonu poběží HyperOS. Výdrž připadne 5300mAh baterii s podporou 90W kabelového a 50W bezdrátového nabíjení. Otazník zatím visí nad cenou a bude zajímavé sledovat, jak k nejdůležitějšímu aspektu případného (ne)úspěchu firma přistoupí. Telefon bude ale s vysokou pravděpodobností konkurovat i v tomto ohledu těm nejlepším telefonům na trhu. Loňské Xiaomi 13 Pro začínalo v ČR na 31 499 korunách, Ultra bude pravděpodobně ještě o pár tisíc dražší.

Jak se těšíte na nadupaný telefon od Xiaomi?

Zdroj: X, gizmochina

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)