TOPlist

Výsledky Android roku 2012: Známe ty nejlepší z nejlepších

Android-vítěz_mini1

Listopad utekl stejně rychle, jako se ztenčil náskok iOS před Androidem a my se tak můžeme pustit do vyhlášení výsledků ankety Android roku 2012. Díky vašim hlasům vzešla jména 12 zařízení, která si odnesou označení skutečně těch nejlepších z nejlepších. Slavnostní vyhlášení hostila 12. prosince pasáž Hájek v Praze stověžaté, kde jsme jako první světu oznámili výsledky. A jak to tedy celé dopadlo?

Android vítěz mini1

Co je to Android roku 2012?

Vánoce se kvapem blíží a s tím také sílí nákupní horečka, na čemž se nejvíce podílejí mobilní přístroje, které každoročně tvoří velké procento vánočních dárků. Který přístroj ovšem vybrat? Za který přístroj dostaneme nejvíce výkonu, kvalitu a podporu? Který je lepší? A který ten vůbec nejlepší? Jako odpověď na tyto otázky vznikla za podpory našich partnerů anketa Android roku 2012, která, stejně jako loňský ročník, ocejchuje ta nejlepší zařízení se systémem Android. Označení Android roku se pak stane perfektním vodítkem pro výběr dárku, neboť s přístrojem, který se touto nálepkou honosí, rozhodně nešlápnete vedle. V naší anketě hlasovalo více jak 12 tisíc čtenářů a o vítězích rozhodlo 56 973 hlasů.

Celá akce probíhala na internetových stránkách www.AndroidRoku.cz. Slovenští kolegové nezůstali pozadu a pro své čtenáře připravili obdobnou akci www.AndroidRoka.sk.

top small

Vyhrát mohl každý

Kromě zástupců jednotlivých značek, kteří si odnesli trofeje a certifikáty za jejich elektronická díla, se výhry dočkala také šestice hlasujících. Vítězové kategorií čekají na čtyři náhodně vylosované hlasující a do slosování o dva tablety Nexus 7 byli pak zařazeni všichni hlasující, kteří pozvali minimálně 5 svých přátel. Hlasovat na webu  www.AndroidRoku.cz se tedy opravdu vyplatilo a vylosovaní šťastlivci naleznou pod stromečkem další hodnotné dárky.

Ceny pro hlasující

vyhraj Nexus 7 v anketě Android roku 2012

  • 2x tablet Nexus 7 od společnosti Google
  • 1x nejlepší tablet
  • 1x nejlepší smartphone z kategorie TOP Android smartphone
  • 1x nejlepší smartphone z kategorie Android smartphone
  • 1x nejlepší smartphone z kategorie Kompaktní Android

Výherce mobilních přístrojů oznámíme v dalším článku, který vyjde již zítra, zůstaňte proto naladěni – třeba čekají právě na vás!

Změny oproti minulému ročníku

Oproti minulému ročníku se dočkala anketa Android roku několika vylepšení. Nejdůležitější změnou, která se bezprostředně dotkla všech hlasujících, byl nový systém odeslání vašich výsledků. Letošní ročník se totiž nesl v duchu jednoduchosti a žádné registrace nebylo tentokrát vůbec potřeba. Soutěžní hlasy stačilo pouze potvrdit v příchozím e-mailu. Vše důležité se odehrávalo na webu www.AndroidRoku.cz.

Stejně jako loni se Ježíšek zastavil letos i v naší redakci a několika čtenářům rozdá hodnotné dárky v podobě telefonů. Letos byl ale ještě o něco štědřejší a kromě čtyř modelů s nálepkou Android roku 2012 nadělí také dva tablety Google Nexus 7.

Ani kategorie nezůstaly beze změn. Ke čtyřem kategoriím, které přesně mapují segment mobilních telefonů a tabletů, se přidala také kategorie s názvem inovace, kam se řadí přístroj se systémem Android a netradičním konceptem.

logo 20122

Certifikát Android roku

Již v úvodu jsme nastínili, že hlavní cíl ankety je pomoci potenciálním zákazníkům při výběru nového mobilního přístroje. Vítězové jednotlivých kategorií tak budou označeny certifikáty, které ponesou informaci o tom, že se přístroj umístil mezi nejlepšími třemi modely své kategorie za rok 2012. Díky tomu bude každý zákazník ihned vědět, že je daný přístroj prověřen trhem a rozhodně s ním chybu neudělá. S certifikáty se bude mít možnost setkat každý díky našim partnerům, a tak se o nejlepších telefonech Android roku dozvíte například na internetovém vyhledávači zboží Heureka, v internetovém obchodě společnosti Vodafone nebo například v našem katalogu.

top11

Soutěžní kategorie

Soutěžní hlasy si rozdělily přístroje v pěti kategoriích:

  • TOP Android smartphone pro nejlepší mobilní telefony na trhu
  • Android smartphone pro nejlepší modely střední třídy
  • Kompaktní smartphone pro nejlepší mobilní telefony v cenové relaci cca do 6 000 Kč
  • Android tablet pro ty nejlepší tablety na trhu
  • Android inovace pro nejlepší zařízení s velkou dávkou inovace

Výběr všech přístrojů, které měly možnost získat ocenění Android roku 2012, se nacházely na webu  na webu www.AndroidRoku.cz, kde probíhalo též hlasování.

Konečné výsledky kategorie TOP Android smartphone

1. místo – Samsung Galaxy S III (5822 hlasů)

 1. Samsung Galaxy S III


Překvapení se nekonalo. Vlajková loď společnosti Samsung a zároveň třetí pokračování legendární řady Galaxy S posbíralo drtivě nejvíce hlasů a po právu si odnáší titul Android roku 2012. Estrojka nasbírala více než dvojnásobek svého nejbližšího pronásledovatele, a tak nemůže nechat nikoho na pochybách, že se jedná skutečně o nejlepší telefonní přístroj na trhu. 4,7palcový SuperAMOLED HD displej, čtyřjádrový procesor Exynos, 1 GB RAM, výborný fotoaparát a odladěný systém Android tvoří supertelefon, který by chtěl opravdu každý.

2. místo – Samsung Galaxy Note II (2387 hlasů)

galaxy note ii obr21top2

3. místo – HTC One X+(980 hlasů)

htc one x plus 630

4. místo – Sony Xperia T (856 hlasů)

5. místo – HTC One X (497 hlasů)

Konečné výsledky kategorie Android smartphone

1. místo – Samsung Galaxy S III mini (3506 hlasů)

 GALAXY SIII mini Product Image4.jpg 610x406

V této kategorii nebylo před začátkem ankety zdaleka nic jasného. Nakonec se vítězem stává model, který těží hlavně ze slávy svého většího brášky. Galaxy S III mini jako by z oka vypadl slavnému modelu Galaxy S III, což však rozhodně nesráží jeho kvality, ba naopak! Čtyřpalcový SuperAMOLED displej je skvělým kompromisem pro ty, kdo nechtějí rozměrný přístroj, přesto velkou zobrazovací plochu. O svižnost telefonu se postará dvoujádrový procesor spolu s 1GB RAM pamětí, a tak se nemusíte obávat, že by „malé estrojce“ došel někdy dech.

2. místo –  Sony Xperia P (1634  hlasů)

sony xperia p all colors

3. místo – HTC One S (1266 hlasů)

HTC One S

4. místo – HTC Desire X (1207 hlasů)

5. místo – Sony Xperia J (931 hlasů)

Konečné výsledky kategorie Kompaktní  smartphone

1. místo –  HTC One V (1764 hlasů)

 htc one v

Boj v tomto segmentu je pro výrobce velmi důležitý, neboť tvoří velké části celkových prodejů, což se na první pohled nemusí zdát. Suverénně nejvyrovnanější kategorie, kde se na rozdíl od jiných kategorií rozhodovalo na poslední chvíli. Vítězství si nakonec pro sebe urval oblíbený model tchajwanského výrobce, jehož tvar trochu připomíná hokejku. Přivítejme nový Android roku 2012 v kategorii Kompaktní Android – HTC One V.

2. místo – Sony Xperia Go (1613  hlasů)

sony xperia go

3. místo – Huawei Ascend G300 (1570 hlasů)

1

4. místo – Samsung GALAXY mini II (1434 hlasů)

5. místo – Sony Xperia U (1400 hlasů)

Konečné výsledky kategorie Android tablet

1. místo – Nexus 7 (3779  hlasů)

 Google Nexus 73

Výsledek, který téměř každý očekával. Tablet Nexus 7, který vznikl ve spolupráci firem Google a Asus, vzbudil obrovskou pozornost již v době vydání, neboť je skvělý hardware podpořen brilantní softwarovou podporou společnosti Google a navíc se tento sedmipalcový chlapík pyšní oproti konkurenci velmi nízkou cenovkou. V hlasování tak nedal svým soupeřům žádnou šanci a právem jej můžeme nazývat tabletem roku 2012.

2. místo – Samsung Galaxy Note 10.1 (2193 hlasů)

samsunggalaxynote 101white

3. místo – Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (1686 hlasů)

GALAXY Tab 2 10.1

4. místo – Asus Transformer Pad Infinity TF700 (1398 hlasů)

5. místo – Sony Xperia Tablet S (674 hlasů)

Konečné výsledky kategorie Android inovace

1. místo – Asus PadFone (4313  hlasů) 

 padfone1

Nová kategorie, která měla na konci vyřknout tři názvy přístrojů, jejichž koncept do určité míry vybočuje, přesto se pyšní systémem Android. Již od začátku byl největším favoritem Asus PadFone, který v sobě kloubí telefon a tablet  zároveň. Díky tomuto konceptu budete mít vždy svá data po ruce, ať už pracujete s mobilním přístrojem či tabletem. Navíc je možné dokoupit dokovací klávesnici a přístroj transformovat potřetí – tentokrát do podoby netbooku. To tu ještě skutečně nebylo!

2. místo – Android mini PC (2167  hlasů)

MK802 Android PC

3. místo – Samsung Galaxy Beam (1431 hlasů)

galaxy beam

4. místo – Sony SmartWatch (1276 hlasů)

5. místo – Samsung Galaxy Camera (1121 hlasů)

Slavnostní galavečer

Ačkoliv jsme výsledky z hlasování na webu www.AndroidRoku.cz věděli již nějaký čas dopředu, světu byly ohlášeny až ve středu 12. prosince v pražské pasáži Hájek. Jako první se výsledky dozvěděli naši partneři a zástupci jednotlivých výrobců, kteří si zároveň převzali certifikáty a trofeje.  Samozřejmě nechybělo ani pohoštění kvalitním jídlem a pitím.

Partneři ankety

logo 20122

Co říkáte na výsledky ankety Android roku 2012? Jsou pro vás výsledky překvapením? Jak dopadli vaši favoriti?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)