Jak je na tom výkon Apple iPhone XS ve srovnání s Android konkurencí?

vykon apple iphone xs

Minulý týden patřil představení Apple iPhone XS a XR. Oba tyto telefony pohání nový čipset Apple A12 Bionic, který je již vyroben 7nm technologií. Společnost AnTuTu, která se zabývá benchmarkováním telefonů, se nyní zaměřila i na novinku od Applu a zveřejnila čísla z testování. Máme tak možnost srovnat si výkon Apple iPhone XS s Android konkurencí.

Výkon Apple iPhone XS je značně vyšší než u Android konkurence

Výsledné skóre Apple iPhone XS je 363 525 bodů, to je o nějakých cca 75 tisíc bodů více než má momentální špička Androidu. Pokud si to rozebereme více, tak za samotný procesor získal Apple 133 561 bodů, vybaven je nejvýkonnější mobilní GPU, kterou jsme v telefonech mohli vidět – získala 150 931 bodů. Za UX má nový iPhone 66 474 bodů a za paměti 12 559 bodů.

apple a12 antutu zebricek vykon apple iphone xs

Oproti předchozí verzi Apple iPhone X a čipsetu A11 Bionic můžeme vidět navýšení výkonu CPU o 33 procent a GPU o téměř 50 procent. Momentálně nejvýkonnějším Android telefonem je Xiaomi Blackshark s 292 887 body. Je však dobré poznamenat, že veškerá Android konkurence, ať už se jedná o Snapdragon 845, Exynos 9810 nebo Kirin 970, je o generaci starší.

antutu nejvykonnejsi telefony srpen 2018 Nejvýkonnější Android telefony

Na obrázku výše můžete vidět 10 nejvýkonnějších Android telefonů. První reálnou konkurencí pro nové čipsety Apple bude již brzy nový čipset Kirin 980, který je rovněž vyroben 7nm technologií. Čipsety od Qualcommu a Samsungu uvidíme až na jaře 2019.

Překvapil vás výkon nového čipsetu Apple iPhone XS?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)