TOPlist

V čem jsou nové iPhony lepší než konkurence? Můžeme jablíčkářům něco závidět?

apple iphone xs xr nejprodavanejsi telefon

Dnešní večer patří společnosti Apple. Představuje totiž nové iPhone telefony a další produkty. Samozřejmě, tyto novinky v čele s iPhone Xs se netýkají přímo Androidu, nicméně telefony s iOS systémem jsou hlavní konkurencí a ať se nám to líbí nebo ne, tak jsou často i inspirací toho, co brzy uvidíme u Android zařízení. Apple dnes představil tři telefony. A to iPhone Xs, iPhone Xs Max a iPhone Xr. Co přináší nového?

Apple přichystal nový iPhone Xs Max s obřím displejem

Nejprve se dostalo na „výjimečný“, nejvybavenější a nejdražší Apple iPhone Xs. Tento model je vyroben z chirurgické oceli, na přední straně je nový druh tvrzeného skla, které je údajně nejodolnější ze všech jiných chytrých telefonů. K dispozici budou z počátku celkem tři barevné varianty, a to zlatá, stříbrná a černá. Nechybí ani voděodolnost, iPhone Xs splňuje certifikaci IP68.

Základní model má OLED displej o velikosti 5,8″ a rozlišením 2436 x 1125 pixelů. Výsledná jemnost displeje je 458 ppi. Ve srovnání s iPhone 8 Plus má menší velikost těla, ale zároveň větší displej. Nechybí podpora HDR10 nebo Dolby Vision. Pokud by vám displej o velikost 5,8″ nestačil, tak je nově k dispozici i Apple iPhone XS Max, jeden z největších telefonů na trhu vůbec. Ten má velikost displeje 6,5″, stále jde o OLED panel, displej je tak dokonce o 0,1″ větší než v Galaxy Note 9. Rozlišení je 2688 x 1242 pixelů, ve výsledku je tak jemnost displeje 458 ppi. Krátce se také Apple zmínil o vylepšeném stereo zvuku.

apple iphone xs face id

Apple už se u všech modelů rozhodl využít Face ID, v překladu pokročilé 3D skenování obličeje pro odemykání telefonu. Čtečka otisků prstů se nenachází ani na jednom ze tří dnes představených modelů. je otázka, jestli se vůbec ještě někdy dočkáme čtečky u Apple iPhone. Face ID bylo v nových telefonech vylepšeno, nyní samotné skenování probíhá rychleji.

Nový čipset Apple A12 Bionic posouvá hranice o kus dále

O výkon se stará nový čipset Apple A12 Bionic, který je jeden z prvních 7nm mobilních čipsetů. Je údajně o 15% rychlejší než předchůdce a o 40 procent šetrnější na baterii. Hlavně se ale s novým čipsetem Apple zaměřil na umělou inteligenci. K dispozici jsou tři různé paměťové verze. A to 64 GB, 256 GB a dokonce i 512 GB. Na zadní straně se nachází duální fotoaparát s 12 MPx a úplně novým senzorem. Světelnost zůstává F/1,8. Druhý fotoaparát má světelnost F/2,4 a 2x optický zoom. Díky vysokému výkonu čipsetu A12 mohl Apple vytvořit nový režim Smart HDR a také značně vylepšil hrátky s hloubkou ostrosti. 7 MPx selfie kamera na přední straně byla také vylepšena. Novinkou u nahrávání videa je podpora stereo audia.

https://www.youtube.com/watch?v=9m_K2Yg7wGQ

Jaká je cena a kdy se Apple iPhone Xs a Xs Max objeví v České republice?

Přímo na konferenci se oznámilo datum vydání v České republice 28. září. Nicméně oficiálně stránka Apple.com následně uvádí, že v prodeji se Apple iPhone Xs a Xs Max objeví o den později, tedy 29. září. Důvodem je státní svátek. Cena za základní model Xs startuje na částce 29 990 Kč. Varianta s 256GB úložištěm bude stát 34 490 Kč a nejdražší bude kapacita s 512GB za 40 490 Kč. Apple iPhone Xs Max vyjde v základní verzi se 64GB úložištěm na 32 990 Kč, prostřední kapacita stojí 37 490 Kč a verze s 512 GB vyjde na 43 490 Kč.

apple iphone xs dostupnost

[aps_product_sz id=“502018″]

[aps_product_sz id=“502019″]

[aps_product_sz id=“502020″]

Jak se vám líbí nový telefon Apple iPhone XS?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)