Vyhlášení výsledků soutěže o mapové podklady do navigace BE-ON-ROAD

bor_ico

Minulý týden jsme ve spolupráci s brněnskou firmou Aponia Software, s.r.o. přišli se soutěží o pět balíčků mapových podkladů a dopravních informací do navigace BE-ON-ROAD. Dnes je čas na vyhlášení výsledků.

Soutěž o mapové podklady do navigace BE-ON-ROAD Soutěž o mapové podklady do navigace BE-ON-ROAD

O co se hrálo?

Ceny byly lákavé – ostatně posuďte sami: každý z pěti výherců dostane „balíček“ v celkové hodnotě 1275 korun. Ten obsahuje:

Vyhrát můžete licenci na mapové podklady Navteq – střední Evropa Vyhrát můžete licenci na mapové podklady Navteq – střední Evropa

Vyhrát můžete licenci mapové podklady CEDA pro Česko a Slovensko Vyhrát můžete licenci mapové podklady CEDA pro Česko a Slovensko

Vyhrát můžete roční licenci na dopravní informace pro Česko a Slovensko Vyhrát můžete roční licenci na dopravní informace pro Česko a Slovensko

Správné odpovědi

Správné odpovědi na všechny tři soutěžní otázky jste mohli najít v recenzi BE-ON-ROAD: podrobný test české navigace, na oficiálním webu www.beonroad.com a v Obchodě Play. Přesto, že nalézt v uvedených zdrojích správné odpovědi nebylo těžké, sešlo se poměrně hodně soutěžících, kteří neodpověděli správně.

1. otázka: Na jakou verzi systému Android můžete nainstalovat aplikaci GPS NAVIGACE: BE-ON-ROAD?

Správná odpověď zněla, že na Android 2.1 a vyšší (další možnosti byly Android 2.2 a vyšší a Android 2.3 a vyšší).

Správně odpovědělo 97,0 % účastníků soutěže.

Dva soutěžící se domnívali, že je vyžadován Android 2.2 a vyšší, 18 pak tipovalo verzi 2.3 a vyšší.

Odpověď jste mohli získat například v Obchodě Play, kde je uvedeno, na jaké verze systému lze aplikaci instalovat.

2. otázka: Jak dlouho lze zdarma používat komerční mapové podklady Navteq a CEDA (tzv. “zkušební licence”)?

Správná odpověď je opět k nalezení v Obchodě Play (“7 DENNÍ ZKUŠEBNÍ verze pro komerční licence a dopravní informace.”) a zmiňovali jsme ji také v naší recenzi hned v úvodní kapitole “Zajímavá cenová politika” (“… oba rivalové nabízejí možnost otestovat si aplikaci s „ostrými mapovými podklady“ po dobu sedmi dnů”).

Správně odpovědělo 96,4 % soutěžících. Zbylých 3,6 % se domnívalo, že zkušební licence není nabízena, třetí možnou odpověď – dvoudenní zkušební dobu – netipoval nikdo.

3. otázka: Budou zakoupené dopravní informace fungovat společně s mapovými podklady OpenStreetMap?

Třetí otázka se nakonec ukázala jako největší chyták. Přitom v naší recenzi jsme (taktéž v úvodní kapitole “Zajímavá cenová politika”) doslova psali: “… je vhodné podotknout, že dopravní informace fungují pouze s mapami Navteq a CEDA – ostatní mapy (např. OSM) nejsou podporovány.” Tutéž informaci najdete také v e-shopu BE-ON-ROAD v sekci, kde můžete zakoupit dopravní informace. Zde se doslova píše: “Upozornění: Dopravní informace fungují pouze s mapami od společností Navteq a CEDA. Ostatní mapy nejsou podporovány.”

Správnou odpověď, tedy “ne”, zvolilo 55,4 % soutěžících. Zbylých 44,6 odpovědělo “ano” – patrně vsadili na to, že v podobných soutěžích jsou obvykle správné ty odpovědi, které vycházejí ve prospěch produktu, o který se hraje, nebo jeho výrobce.

Zcela správně odpovědělo na všechny tři otázky 351 z celkového počtu 661 soutěžících, tedy 53,1 %.

Kdo vyhrál?

Připomeňme si, že výhercem mapových podkladů se mohl stát ten, kdo odpověděl správně na všechny tři otázky jako 1., 51., 101., 151. a 201. v pořadí. Poněkud paradoxně první ani druhý účastník neodpověděl správně na třetí otázku, proto se nakonec oním “prvním vyhrávajícím” stal až třetí v pořadí. Teoretická šance na výhru (tedy do okamžiku, kdy jsme přijali 201. správnou odpověď) byla do pondělí 4. února 15:50:50.

Famfáry pro výherce, kterými se stávají:

  • Jako 1. v pořadí odpověděl správně na všechny otázky Rady_k.
  • Jako 51. v pořadí odpověděl správně na všechny otázky Honza.
  • Jako 101. v pořadí odpověděl správně na všechny otázky Petras.
  • Jako 151. v pořadí odpověděl správně na všechny otázky Adalbert Kolínský.
  • Jako 201. v pořadí odpověděl správně na všechny otázky keram71.

Výherci budou kontaktováni e-mailem, ve kterém dostanou licenční kódy k mapovým podkladům a dopravním informacím.

Všem výhercům gratulujeme!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)