TOPlist

Vlajkové lodě roku 2024 – přehled novinek a harmonogram premiér!

Topmodely
 • Vlajkové lodě roku 2024 nejčastěji sází na procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3
 • Většina novinek je zatím dostupná pouze v Číně, globální premiéry budou následovat
 • Rychle se blíží představení řady Galaxy S24 od Samsungu

Rok 2023 pomalu míří ke svému konci, ve světě mobilních telefonů ale nepanuje žádná nuda. Vše odstartoval Qualcomm, když oficiálně představil Snapdragon 8 Gen 3. Bylo otázkou času, kdy začnou výrobci představovat své vlajkové lodě poháněné tímto procesorem.

Zapomenout nesmíme ani na Mediatek Dimensity 9300, ten se prozatím šíří pomaleji, ale poslední slovo ještě neřekl. Které vlajkové lodě byly představeny v posledních týdnech a na koho se můžeme těšit v nejbližší době? Přinášíme stručný přehled.

Spousta výrobců už své vlajkové lodě pro rok 2024 ukázala, většina výrobců z Číny ale za sebou má pouze lokální představení, globální premiéry plánují později. V první části našeho přehledu zmíníme telefony, které už za sebou oficiální premiéru mají, ve druhé části se podíváme na telefony, jejich oficiální představení teprve proběhne, ačkoliv o nich často už spoustu informací víme. V roce 2024 se můžeme těšit na spoustu skvělých mobilních telefonů, strhne na sebe největší pozornost Samsung Galaxy S24 Ultra, OnePlus 12 nebo zaboduje nejnovější iPhone?

RedMagic9

Premiéru za sebou mají modely Xiaomi 14 a Xiaomi 14 Pro, řada ale není kompletní, zatím postrádáme nejvyšší model Xiaomi 14 Ultra. Nubia představila herní telefony RedMagic 9 a RedMagic 9 Pro, které se pyšní agresivním designem, velkou kapacitou baterie a předním fotoaparátem v displeji. Na titul nejlepšího telefonu roku 2024 aspiruje OnePlus 12, telefon nemá prakticky žádné slabé místo. Realme GT5 Pro je z 99 procent stejné jako OnePlus 12, liší se pouze v detailech.

Představené vlajkové lodě

Další výrobci své vlajkové lodě pro rok 2024 ještě nepředstavili. Na první místě samozřejmě musíme zmínit Samsung, představení řady Galaxy S24 má proběhnout 17. ledna, od tiskové konference nás dělí malinko přes měsíc času a během té doby se jistě na internetu objeví řada informací o novinkách, ačkoliv většinu věcí už o telefonech víme.

realme GT5 Pro | Official Unboxing

realme GT5 Pro | Official Unboxing

Nebudou to ale jediné topmodely od společnosti Samsung pro rok 2024, očekáváme také novou generaci skládacích telefonů, konkrétně modely Galaxy Z Fold 6 a Z Flip 6, jejich představení ale proběhne pravděpodobně až ve druhé polovině roku. Už za týden představí další vlajkovou loď Nubia, během veletrhu CES se přidá ASUS se svou herní značkou ROG. U dalších telefonů z našeho přehledu zatím datum premiéry neznáme, brzy se ale konkrétní data určitě začnou objevovat.

Nadcházející premiéry

 • 19. prosince – Nubia Z60 Ultra
 • 9. – 13. ledna – ROG Phone 8, ROG PHone 8 Pro
 • 17. ledna – Samsung Galaxy S24, Galaxy S24+, Galaxy S24 Ultra
 • Asus Zenfone 11 Ultra – datum neoznámeno
 • Honor Magic 6 Pro – datum neoznámeno
 • Huawei P70 – datum neoznámeno
 • OPPO Find X7 Pro – datum neoznámeno
 • Sony XPERIA 1 VI – datum neoznámeno
 • Vivo X100 Pro+ – datum neoznámeno
 • Xiaomi 14 Ultra – datum neoznámeno

Rok 2024 bude plný skvělých mobilních telefonů. Ty nejdražší nabídnou skládací konstrukci, těšíme se na novou generaci telefonů od společnosti Apple. Uvidíme, jak dokáže Huawei poskládat svůj vlajkový model P70 a doufáme, že skládací telefony začne do Evropy více vozit Xiaomi. Budu se opakovat, ale zatím nejvíce si mě dokázalo získat OnePlus 12. Mnoho nepředstavených telefonů ale ještě na svůj okamžik čeká, za rok touto dobou si můžeme povědět, který telefon nakonec byl v roce 2024 tím nejlepším. Máte favorita? Napište jeho jméno do komentářů!

Který telefon ve vás vzbuzuje největší očekávání?

Zdroj: Vlastní

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)