TOPlist

OnePlus 12 představeno! Dokázal výrobce něco utajit?

OnePlus12
  • OnePlus 12 je dalším telefonem s procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3
  • Díky únikům a samotnému výrobci jsme většinu specifikací znali předem
  • Premiéra proběhla v Číně, globální uvedení se očekává příští měsíc

OnePlus 12 jsme očekávali několik měsíců, během této dlouhé doby ale na internet unikla většina parametrů včetně snímků samotného telefonu, ostatně v posledních dnech a týdnech byl v tomto směru velmi aktivní samotný výrobce. Potvrdili se všechny úniky? Dokázalo OnePlus něco utajit?

Přední straně telefonu dominuje 6,82 palcový AMOLED displej od BOE, který podporuje LTPO technologii s proměnlivou frekvencí 1 až 120 Hz, což samozřejmě pozitivně ovlivňuje výdrž. Maximální jas je 4500 nitů, díváme se na jeden z nejlepších displejů současnosti. O svižné reakce se podle očekávání stará Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, který je doplněn o 12, 16 nebo 24 GB operační paměti. K dispozici je také různě velké interní úložiště, v základu máme 256 GB, ale klidně si můžete OnePlus 12 pořídit s kapacitou 1 TB. Zaplnit obrovské úložiště vám pomůže fotoaparát, jeden z hlavních taháků této novinky.

Snímek obrazovky 2023-12-05 110418

Také v oblasti fotoaparátů se potvrdily předchozí úniky, OnePlus 12 v tomto směru kopíruje skládací OnePlus Open, který pro vás v těchto dnech intenzivně testujeme a jenž v těchto dnech obdržel rozsáhlý update, který vylepšil právě fotoaparát. Hlavní senzor u OnePlus 12 nabízí rozlišení 50 megapixelů, díváme se na snímač Sony LYT-808. Ten je doplněný o širokoúhlý fotoaparát s rozlišení 48 megapixelů a teleobjektiv s rozlišením 64 megapixelů, který nabízí trojnásobný optickým zoom a 6x násobný bezztrátový zoom.

OnePlus 12 – Inspired by Nature

OnePlus 12 - Inspired by Nature

V telefonu se už z výroby samozřejmě nachází Android 14 v kombinaci s uživatelským rozhraním OxygenOS. Doufám, že tento update brzy zamíří do OnePlus Open, ještě pár týdnů si ale pravděpodobně budeme muset počkat. Baterie má kapacitu 5400 mAh, energii doplníte velmi rychle díky 100W nabíjení a nechybí ani bezdrátové nabíjení s poloviční rychlostí. Globální představení proběhne už příští měsíc a za sebe říkám ano, OnePlus 12 se povedl. Vzhledově vypadá skvěle!

Pořídíte si OnePlus 12?

Zdroj: opposhop

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)