V rámci příprav na LTE Vodafone čtyřikrát rozšiřuje optickou síť

vodafone-Logo

Mobilní internet dnes využíváme takřka denně a jako u každé bezdrátové technologie je důležité pokrytí, neboť se od toho odvíjí rychlost přenosu. Společnost Vodafone se již připravuje na další generaci datových sítí – LTE. K tomu přizpůsobila svou páteřní síť, kterou rozšiřuje o 4 500 km optických vláken. Celková délka optické sítě, kterou využívají zákazníci společnosti Vodafone, se tak zvětšila na celkovou délku 6 000 km. Spolu s nedávným spuštěním technologie HSPA+ DC ve 44 městech je to další krok ke zvýšení kapacity a rychlosti současných i budoucích datových přenosů. Nová optická síť propojí v průběhu roku 2013 více než 70 měst České republiky.

O_1000_680_680_dpa-vodafone-startet-neues-ho-800×600-7

“Vodafone si získáním optických vláken zajišťuje kvalitní páteřní infrastrukturu pro  současné i budoucí potřeby své mobilní sítě,” říká Colin Shea, viceprezident pro strategii a plánování ve Vodafonu a dodává: “Všech šest tisíc kilometrů optické sítě v České republice napojíme na mezinárodní datovou síť Vodafonu.”

zdroj: tisková zpráva

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)