Menu

Souboj o tlačítko Bixby: Komunita opět vede, poučí se Samsung?

Tlačítko Bixby se v posledních dnech zase výrazně skloňuje. Dva dny zpátky se na některých Galaxy S8 telefonech objevila aktualizace, která blokovala konfiguraci Bixby tlačítka. Blokování ale dlouho nevydrželo, vývojáři našli novou cestu, jak to obejit a konfigurace je opět funkční.

Tlačítko Bixby se opět může použít ke konfiguraci

Samsung chce, aby lidé používali jejich osobního asistenta Bixby. Ten ale nenabízí nic nového, než konkurence od Googlu. Navíc stále ani pořádně nefunguje v anglickém jazyku. Není proto divu, že lidé chtějí využít tlačítko na jinou užitečnější funkci nebo aplikaci. Už podruhé se Samsung snažil zablokovat konfiguraci tlačítka, jenže ani tentokrát jejich ochrana nevydržela příliš dlouho.

Na druhý den od aktualizace, již první vývojáři aplikací na změnu Bixby tlačítka hlásili, že se jim opět podařilo zprovoznit konfiguraci. Níže pak naleznete dvě z nich. Jeden z vývojářů k tomu napsal: “Uvidíme, jestli Samsung konečně pochopí, že nucení Bixby asistenta není ta správná cesta.”

V tomhle má rozhodně pravdu. Zatímco jiní výrobci, kteří mají dodatečné tlačítka na telefonech, jako třeba HTC U11 nebo BlackBerry KeyOne, podporují vlastní konfiguraci, Samsung se tomu brání zuby nehty. Tímto chováním si nezískává Samsung plusové body u zákazníků.

Bixby Button Remapper - bxActions
Bixby Button Remapper - bxActions

Myslíte si, že se Samsung opět pokusí zablokovat konfiguraci Bixby tlačítka?

Zdroj: androidpolice.com

Komentáře

Hurec

12.7.2017 14:23

Tezky boj , to same zaziva iphone , windows .
Diky komunito , zas si to muzu nastavit :-)
Jinak odeslat komentar , je kua ze zazitek.

mr_horse

12.7.2017 14:36

pořádně nefunguje v anglickém jazyku jazyku se používá u: měl to na jazyku, ale pokud jde např. O jazyk francouzský, mluví se o něm jako o francouzském jazyce . začni si to kontrolovat, Davide, nebo se ti budou všichni smát

Daevis

David TrlicaRedaktor 16

12.7.2017 14:53

@mrhorse

Chápu, že jsem vám v minulých dnech dal přímo “munici ke střelbě”, nicméně zde nesouhlasím. Může se využít “jazyku i jazyce”. Existují příklady, u kterých se dá využít -u nebo -e, nicméně nejedná se o striktní pravidla, která by se musela dodržovat.

Pavel_Bezak60

12.7.2017 16:22

Podle mě to Samsung zase zablokuje. Když už to udělali, najdou další způsob jak zabranit změně.

All_mobile

12.7.2017 17:21

Luxusní a trefný nadpis!
Hlavně by se měl poučit obzvlášť když pro většinu lidí na světě Bixby vůbec není a nepodporuje jejich jazyk který mají nastavený v telefonu.

Radeg

radeg 5

12.7.2017 19:24

A je tu další článek o ničem, místo aby se aktualizoval a doplnil původní (ten ve kterém se oznamovalo zablokování).
Najít pak tady něco konkrétního je očistec.

LufyCZ

13.7.2017 15:42

Kdybych dostal S8, hned bych tam nahodil custom ROMku…

RSS (komentáře k článku)