TOPlist

10 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #15

Tipy z ciny letni special nahledovy 2 (0-00-00-00)

Po dvoutýdenní pauze se opět vrací náš seriál s 10 tipy na zajímavé čínské zboží. Jaké zajímavosti jsme si pro vás tentokrát připravili?

1) USB Flash disk Iron Man ruka

Tradice by se neměly porušovat, a proto začněme opět spíše vtipným zbožím z Číny, které ale rozhodně zaujme, a to především fanoušky Iron Mana či Avengers. Tato sympatická USB „fleška“ s 16GB pamětí totiž připomíná známou ruku z obleku Iron Mana. Vysoká není ani cena, která se pohybuje okolo 300 Kč, což fanoušky této filmové série jistě neodradí.

zboží - iron man ruka

Cena: 336 Kč (BangGood)

– zaslal Matej Režnický (celkově 3 tipy)

2) Podložka pod myš s motivy Androidu

Fanoušci mobilního systému Android ocení jistě také podložku pod myš, která na sobě obsahuje logo či ztělesnění tohoto mobilního systému. Na čínském trhu se nachází hned několik verzí, stačí pouze zapátrat (například zde).

zboží - podložka pod myš

Cena: 176 Kč (eBay)

– zaslal Lukáš Bodnaruk (celkově 2 tipy)

3) Držák kabelů na stůl

Náš pracovní stůl povětšinou hostí hned několik zařízení – ať už se jedná o PC, mobilní telefon, tablet či třeba fotoaparát a chytré hodinky. Není tedy vůbec žádnou zvláštností, že se po stole potuluje spousta kabelů, které často překáží při práci. Co to vyřešit šikovným držákem, který kabely uchytí na jednom místě, ale zároveň budou vždy k dispozici?

zboží - kabely

Cena: 158 Kč (Amazon)

– zaslal Jiří Hnik (celkově 8 tipů)

4) Miniaturní dron na dálkové ovládání

Chtěli byste si vyzkoušet ovládání čtyřvrtulového drona, ale nechcete utratit příliš mnoho peněz? Máme pro vás řešení z Číny – miniaturní dron na dálkové ovládání, který se vejde do dlaně. S touto hračkou sice nevydržíte kvůli baterii ve vzduchu příliš dlouho, na vyzkoušení a pobavení to ovšem jistě postačí.

zboží - dron

Cena: 385 Kč (Tiny Deal)

– zaslal Jiří Hnik (celkově 8 tipů)

5) Stojánek v přívěsku

Jste zvyklí používat stojánek na telefon a mrzí vás, že jej nemůžete nosit všude s sebou? Omyl. Díky stojánku v přívěsku můžete svůj telefon pokládat do užitečné polohy kdykoliv a kdekoliv. Díky rozměrům jej můžete nosit například na klíčích, 19 Kč je také rozhodně zanedbatelná položka.

zboží - stojánek

Cena: 19 Kč (eBay)

– zaslal Jiří Hnik (celkově 8 tipů)

6) Redukce MicroUSB -> Apple Lightning pro nabíjení

Jsme si vědomi, že náš portál čtou nejen uživatelů přístrojů s Androidem, ale také konkurenčních přístrojů od Applu. Ty bohužel nepoužívají zavedený standard v podobě Micro USB (výjimku tvoří MacBooky s USB-C), což bývá problém, zejména pokud potřebujete nabít telefon a ve vašem okolí nikdo Apple nevlastní. Řešením ale může být šikovná a levná redukce, která z klasického MicroUSB vytvoří nabíjení pro telefony či tablety s Lightning konektorem.

zboží - redukce Lightning

Cena: 28 Kč (eBay)

– zaslal Antonín Vintr (celkově 1 tip)

7) USB lampička s 10 LED

Při noční práci se neobejdeme často bez zdroje světla, který nám pomáhá při zpracovávání nejen papírových dokumentů, ale také třeba při psaní na klávesnici, která nemá své podsvícení. Šikovným pomocníkem se pak může stát USB lampička, která díky 10 LED diodám nabídne silný zdroj světla a díky ohebnému „krku“ lze nastavit do potřebné polohy. Atraktivní je také nízká cena.

zboží - USB LED lampička

Cena: 48 Kč (Aliexpress)

– zaslal Dávid Pásztor (celkově 1 tip)

8) Originální Xiaomi stahovací pásek na kabely

Dlouhá kabeláž tvoří vrásky na čele snad každému z nás a jistě se může hodit tento stahovací pásek, který z dlouhého a nemotorného kabelu vytvoří přehlednou a skladnou kabeláž. Na čínském trhu se jistě nachází spoustu podobných a levnějších řešení, tip od našeho čtenáře ale směřuje především k fanouškům telefonů Xiaomi, jedná se totiž o originální pásek od této čínské společnosti.

zboží - xiaomi pásek

 

Cena: 48 Kč (ibyugou)

– zaslal Martin Dudik (celkově 1 tip)

9) Lupa o velikosti kreditní karty

Ne každý ještě disponuje ostřížím zrakem, výrobci navíc informační texty na obalech stále zmenšují a zmenšují. Není tedy žádnou ostudou, když člověk malé texty zkrátka nepřečte. Na pomoc proto přichází další tip na čínské zboží – lupa o velikosti kreditní karty, kterou lze nosit stále s sebou v peněžence. Díky tomu vás už žádný výrobce nezaskočí.

zboží - lupa

 

Cena: 19 Kč (eBay)

– zaslal Jiří Hnik (celkově 8 tipů)

10) Univerzální držák do auta

Způsobů, jak uchytit mobilní telefon v automobilu, jsme si již několik ukázali. Dalším způsobem může být šikovný držák do ventilačního průduchu, který je velmi levný a univerzální pro většinu typů telefonů s úhlopříčkou od 3,5 do 6,3″. Nezklame ani nízká cena.

xiaomi - držák

Cena: 34 Kč (aliexpress)

– zaslal Roman Michta (celkově 6 tipů)

Vzhledem k obrovskému počtu čínských obchodů je velmi pravděpodobné, že se zboží z našeho článku nalézá i v jiném obchodě s nižší cenou. Uvedli jsme pouze ověřené obchody, ze kterých jsme povětšinou dané zboží sami zakoupili. Pokud objevíte stejný výrobek s nižší cenou, dejte nám o tom vědět v komentářích. Rádi tipy na obchody rozšíříme. Děkujeme.

Soutěž: Pošli nám svůj tip na čínské zboží a vyhraj zajímavé ceny!

Tento článek vznikl jako pokračování návodu Jak nakupovat zboží z čínských obchodů. Zajímavých zboží v čínských obchodech jsou desítky až stovky, proto bychom chtěli ve stejném duchu pokračovat i nadále. Jelikož je o tento seriál velký zájem, rozhodli jsme se odměnit čtenáře, kteří pomohou s jeho tvorbou. Každý, kdo pošle šikovný tip, který použijeme v našem seriálu, se zařadí do soutěže. Vyhrají pak tři čtenáři, kteří zaslali nejvíce tipů, které použijeme v některých z nadcházejících dílů.

O co budeme hrát?

svítící USB kablík

Vyhlášení výherců k 15. dílu vyjde v samostatném článku. K odeslání svých tipů do dalšího dílu využijte soutěžní formulář.

Pro zobrazení formuláře z mobilní aplikaci Svět Androida klikněte zde.

Pravidla soutěže

  1. Soutěž pořádá server www.svetandroida.cz.
  2. Soutěže se mohou zúčastnit všichni občané České republiky a Slovenska.
  3. Do slosování budou zařazeni pouze ti soutěžící, kteří vyplní kontaktní údaje (jméno a příjmení, e-mail, odkaz na zboží) a potvrdí souhlas s pravidly soutěže.
  4. Každý 5. díl budou vybráni 3 výherci (ti, kteří zašlou nejvíce tipů, které se objeví v našich článcích), které budeme kontaktovat na uvedeném e-mailu za účelem získání adresy pro zaslání výhry.
  5. Druhé vyhlášení proběhne 15. díl seriálu, třetí vyhlášení proběhne po 20. díle seriálu.
  6. Každá osoba se může soutěže zúčastnit vícekrát, ovšem vždy s odkazem na jiné zboží. Duplicitní a podvodné záznamy budou ze soutěže vyřazeny, stejně tak účty založené pouze za účelem soutěže.
  7. Ze zákona se na výhry nevztahuje záruka.
  8. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo změnit pravidla, termín konání soutěže a ceny. Za výhry nelze obdržet finanční náhradu a nelze je vymáhat právní cestou.
  9. V případě, že výherce na informační e-mail o získání výhry neodpoví do 72 hodin od odeslání, bude automaticky vybrán výherce jiný a původnímu výherci nárok na výhru zaniká.

Předchozí díly seriálu 10 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů

Líbil se vám dnešní výběr 10 zajímavých zboží?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)