Menu

10 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #10

Po dvoutýdenní pauze se opět vrací náš seriál s 10 tipy na zajímavé čínské zboží. Jaké zajímavosti jsme si pro vás tentokrát připravili?

1) Hodiny s promítáním času

V úvodu si dáme zajímavé zboží, které sice přímo nesouvisí s mobilními telefony, ale může se každému našemu čtenáři hodit. Jedná se totiž o šikovný budík, který na sobě obsahuje projektor. Ten promítá čas například na strop či stěnu, abyste jej měli v noci stále na očích a nemuseli se otáčet za budíkem. Toto šikovné zboží navíc stojí pouze 193 Kč.

zboží Čína - budík projektor

Cena: 193 Kč (eBay)

– zaslal Jiří Hnik (celkově 4 tipy)

 

 

2) Potítko s bezdrátovým reproduktorem

Zatím to při pohledu z okna nevypadá na blížící se jarní počasí, přesto bychom se oteplení měli dočkat v průběhu následujících dní. Spousta z nás určitě vyrazí spálit přebytečná kila, která se za zimní období nahromadila v našem těle. Rádi běháte? Pak by se vám mohl hodit druhý tip na čínské zboží – potítko, které v sobě ukrývá bezdrátový reproduktor a handsfree. Pomocí Bluetooth lze připojit mobilní telefon, poslouchat hudbu a provozovat telefonní hovory.

zboží Čína - potítko

Cena: 381 Kč (Tiny Deal)

– zaslal Jiří Pichanič (celkově 1 tip)

 

 

3) USB kabel jako klíčenka

Standard Micro USB dnes nalezneme téměř ve všech chytrých přístrojích a není tedy většinou problém propojit přístroj s nabíječkou či dalším zařízením. Často se nám ale stane, že chybí potřebný USB kabel, který ne vždy nosíme s sebou. To se ale může změnit – šikovný kablík z Číny se totiž schová do klíčenky, kterou lze mít stále s sebou.

zboží Čína - USB klicenka

Cena: 48 Kč (Bang Good)

– zaslal Zdenek Havel (celkově 2 tipy)

 

 

4) Svítící nabíjecí USB kabel

U nabíjení telefonů ještě zůstaneme. Nudí vás váš běžný kabel, o kterém většinou ani nevíte? Hodila by se vám nějaká viditelná výzdoba? Pak pro vás máme tip na USB kablík, který se po zapojení barevně rozzáří.

zboží Čína - USB kabel

Cena: 78 Kč (Bang Good)

– zaslal Zdenek Havel (celkově 2 tipy)

 

5) Univerzální adaptér ke stativu

Mobilní telefony sice nedisponují tak kvalitními snímači jako běžné fotoaparáty, přesto i s nimi můžeme vykouzlit krásné fotografie, obzvlášť pokud experimentujeme. Vhodné je i použití stativu. Pokud doma už nějaký vlastníte, může se vám hodit levná redukce, do které lze zasadit mobilní telefon a připevnit ke standardnímu stativu.

zboží Čína - adaptér stativ

Cena: 38 Kč (Aliexpress)

– zaslal Radim Kozák (celkově 1 tip)

6) Univerzální držák pro mobilní telefony

Vtipné a šikovné držáky vždy zaujmou. Jeden takový pro vás máme v tipu na další zboží. Pružné ruce obejmou váš telefon a zároveň poslouží jako opora a držák. Díky nastavitelnému objetí lze držák použít pro libovolný mobilní telefon. Cena je možná o něco vyšší, ale stále zůstává při zemi.

zboží Čína - držák ruce

Cena: 152 Kč (eBay)

– zaslal Zdeněk Pokorný (celkově 1 tip)

7) Nabíjecí zapalovač do USB

Dalším tipem na zboží z Číny potěšíme kuřáky – přinášíme vám totiž na zapalovač, který nepotřebuje oheň a lze jej dobíjet skrze Micro USB jako telefon a jiná chytrá zařízení.

zboží Čína - zapalovač

Cena: 161 Kč (eBay)

– zaslal Jiří Egermaier (celkově 1 tip)

 

8) LED blesk do 3,5mm jack konektoru

Nadšení fotografové ocení i náš další tip – LED blesk, který lze připojit do 3,5mm jack konektoru. Blesk disponuje vlastní baterií, kterou lze dobíjet skrze Micro USB konektor.

zboží Čína - LED blesk

Cena: 267 Kč (Deal Extreme)

– zaslal Jan Slabý  (celkově 1 tip)

9) Chytrý a levný náramek

Jeden z našich čtenářů zaslal do redakce tip na zajímavý chytrý náramek a zároveň poslal své pozitivní zkušenosti. Tento náramek lze spárovat s mobilním telefonem, přijímat notifikace nebo využít třeba alarm při ztrátě telefonu. S cenou 800 Kč se jedná jistě o zajímavý tip.

Náramok spĺňa všetky moje očakávania, skvelá výdrž (zatiaľ tri paličky zo štyroch po týždni a nočnom vypnutí), rýchle párovanie a na ruke vyzerá dobre (ako bežný pánsky náramok s tmavou hranatou ozdobnou časťou. Za cenu pod 30 EUR odporúčam každému. Navyše prišiel v skutočne elegantnom balení, za aké by sa nemusel hanbiť ani nenásytný Samsung.

zboží Čína - náramek

Cena: 800 Kč (Gear Best)

– zaslal Sepp Winkler (celkově 1 tip)

10) Hodiny, budík, nabíječka a elektronická tabule pro zápis

Náš seriál zakončíme tipem na šikovný budík, který vás nejen dokáže probudit do nového dne, ale zároveň i díky USB výstupům dobít váš mobilní telefon a pomocí tabule můžete zanechat vzkaz blízké osobě, která vstává po vás. Anebo napsat vzkaz sám sobě.

zboží Čína - alarm tabule

Cena: 478 Kč (Aliexpress)

– zaslal Lukáš Kosík (celkově 1 tip)

Vzhledem k obrovskému počtu čínských obchodů je velmi pravděpodobné, že se zboží z našeho článku nalézá i v jiném obchodě s nižší cenou. Uvedli jsme pouze ověřené obchody, ze kterých jsme povětšinou dané zboží sami zakoupili. Pokud objevíte stejný výrobek s nižší cenou, dejte nám o tom vědět v komentářích. Rádi tipy na obchody rozšíříme. Děkujeme.

Soutěž: Pošli nám svůj tip na čínské zboží a vyhraj zajímavé ceny!

Tento článek vznikl jako pokračování návodu Jak nakupovat zboží z čínských obchodů. Zajímavých zboží v čínských obchodech jsou desítky až stovky, proto bychom chtěli ve stejném duchu pokračovat i nadále. Jelikož je o tento seriál velký zájem, rozhodli jsme se odměnit čtenáře, kteří pomohou s jeho tvorbou. Každý, kdo pošle šikovný tip, který použijeme v našem seriálu, se zařadí do soutěže. Vyhrají pak tři čtenáři, kteří zaslali nejvíce tipů, které použijeme v některých z nadcházejících dílů.

Vyhlášení soutěže

První výherci naší soutěže budou dnes vyhlášeni v samostatném článku. Zůstaňte proto naladěni.

O co budeme hrát?

svítící USB kablík

Vítěze vyhlásíme každý 5. díl, druhé vyhlášení proběhne 15. díl. K odeslání svých tipů využijte soutěžní formulář.

Pravidla soutěže

  1. Soutěž pořádá server www.svetandroida.cz.
  2. Soutěže se mohou zúčastnit všichni občané České republiky a Slovenska.
  3. Do slosování budou zařazeni pouze ti soutěžící, kteří vyplní kontaktní údaje (jméno a příjmení, e-mail, odkaz na zboží) a potvrdí souhlas s pravidly soutěže.
  4. Každý 5. díl budou vybráni 3 výherci (ti, kteří zašlou nejvíce tipů, které se objeví v našich článcích), které budeme kontaktovat na uvedeném e-mailu za účelem získání adresy pro zaslání výhry.
  5. První vyhlášení proběhne 10. díl seriálu.
  6. Každá osoba se může soutěže zúčastnit vícekrát, ovšem vždy s odkazem na jiné zboží. Duplicitní a podvodné záznamy budou ze soutěže vyřazeny, stejně tak účty založené pouze za účelem soutěže.
  7. Ze zákona se na výhry nevztahuje záruka.
  8. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo změnit pravidla, termín konání soutěže a ceny. Za výhry nelze obdržet finanční náhradu a nelze je vymáhat právní cestou.
  9. V případě, že výherce na informační e-mail o získání výhry neodpoví do 72 hodin od odeslání, bude automaticky vybrán výherce jiný a původnímu výherci nárok na výhru zaniká.

Předchozí díly seriálu 10 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů

Líbil se vám dnešní výběr 10 zajímavých zboží?

 

Komentáře

jouda

jouda

9.4.2015 7:55

Vydrz naramku na jedno nabiti? Podporuje Google Fit?

Dresin

Dresin

9.4.2015 8:01

Díky. A přidávám odkaz na univerzální držák na stativ na Ebay. Tam stojí jenom 19,-Kč (poštovné zdarma)
http://www.ebay.com/itm/Universal-Mobile-Cell-Phone-Camera-Stand-Clip-Holder-mount-Bracket-Adapter-Tripo-/371228196756?pt=LH_DefaultDomain_15&hash=item566eecbf94

baron

baron

9.4.2015 8:50

svítící kabel tu užněkolikrát byl ne?

Petr

Petr

z aplikace
9.4.2015 9:39

Svitících kabelů není nikdy dost.

zog

zog

9.4.2015 10:06

Není většího lákadla pro kocoura než svítící USB kabel.

SeppWinkler

SeppWinkler

9.4.2015 10:57

@Jouda: Tento náramok som poslal ako typ ja. Už ho mám asi mesiac a som veľmi spokojný. Na jedno nabitie vydrží pri bežnom používaní štyri dni (meranie má tri paličky a keďže ho nikdy nenechám vybiť, tak neviem, možno by zvládol aj viac, ale pri jednej paličke nabíjam, navyše s náramkom nespím, takže na noc vypínam a rovnako BT na mobile). Nabitie je veľmi rýchle, 30 – 45 min. Google fit neviem, nepoužívam. Išlo mi hlavne o notifikácie, aby som mohol mať v práci telefón na ticho. Toto robí výborne. Soft k nemu je jednoduchý, s množstvom nastavení a hlavne v angličtine (niekedy čínske výrobky disponujú len SW v čínštine, čo pre nás znamená nepoužiteľnosť). BT a SW k náramku nespôsobili žiadny významnejší nárast vybíjania môjho mobilu. Za tú cenu som sa chcel zoznámiť s takýmto zariadením a neľutujem.

ja_som

9.4.2015 11:04

Ten zapalovač – “Does not ship to Slovakia“, odtiaľto sa objednať dá:
http://www.ebay.com/itm/New-Metal-Rechargeable-USB-Cigarette-Flameless-Lighter-Windproof-No-Gas-Electric-/281544813322

Piro

Piro

9.4.2015 12:14

ty cinsky kabely nabijeji o dost mensim proudem, takze nekupovat (zkousel jsem jiz nekolik kabelu z ciny vzdy s originalni 2A nabijeckou a davaji max 400-500mA, kdezto s orig. kabelem je to alespon 1,5A, takze je nabijeni delsi)

Mr.Freeman

Mr.Freeman

9.4.2015 14:51

@SeppWinkler: A rozmýšlal si aj nad inými hodinkami/náramkom z ich stránky? Mne osobne nesedí ich dizajn. Rad by som aj ja skusil nejake smartwatch s vydrzou aspon 4 dni, notifikaciami prichadzajuceho hovoru a roznych sprav, moznostou ovladania mp3 prehravaca v mobile, vibraciami a hlavne do 50 eur.

Petr

Petr

9.4.2015 17:13

Obávám se že ta Vaše elektronická tabulka nad budíkem není vůbec žádná elektronická tabule, nýbrž jen obyčejná zozsvícená fixa na hranou prosvětlené skleněné či plexi desce…

mike

mike

z aplikace
9.4.2015 18:22

piro: No nevím, já mám ten usb náramek, který je tu v jednom z dílů a nabíjí normálně 2A.

Denny

Denny

9.4.2015 22:06

čaute ten náramek je čistě notifikace nebo dává telefonování/sms popřípadě nějakou tu aplikaci jakou dou na smart watch atd…. ?

SeppWinkler

SeppWinkler

10.4.2015 13:06

@Mr.Freeman: Rozmýšľal. Dá sa to tam celkom prehľadne filtrovať. Najskôr som uvažoval nad hodinkami, ale keďže som spokojný so svojimi Tissot T-Touch, ktoré pri výdrži tri roky / baterka majú barometer, výškomer, kompas, teplomer, stopky a budík + dva časy, tak som si povedal, že radšej náramok, aby som nemusel meniť hodinky. Dlho som čakal na Razer Nabu, ktorý spĺňa všetko, čo potrebujem a je podstatne drahší. Nakoniec ma ale prístup americkej firmy s predregistráciami, registráciami a inými obštrukciami pre neameričanov, ako aj neschopnosť dať náramok v rozumnom termíne na trh naštvali a tak som pozrel z tejto stránky čínskych výrobcov. Mne sa ten dizajn zapáčil, nie je moc športový a ja tiež nie :) Išlo mi len o notifikácie, hudbu z mobilu tiež nepočúvam. Tiež som mal podmienku displej. Potom som sa venoval recenziám spotrebiteľov, ak boli a tento ich mal podľa mňa najlepšie. A nakoniec som si povedal, že 30 EUR je únosné riziko :)
@Denny: Funkcie:notifikácie zo všetkých appiek, tel. zaznam – dá sa vytočiť číslo, ale volá sa z mobilu, call log, sms log, anti theft a hľadanie mobilu, krokomer, monitor spánku, ovládanie fotoaparátu. Používam len notifikácie. Vibruje výrazne, ale nevtieravo. Môže aj zvoniť, ale top mám vypnuté – dajú sa nastaviť profily. Inštalovať sa naň nedá nič, nie je to Android.

lolo

lolo

17.4.2015 8:05

Nechapem ten zapalovac.Ako to funguje?Naco ho treba nabijat?To tam nejde plyn ci co?

ppp

ppp

17.4.2015 13:03

lolo: zapaluješ spirálkou jako autozapalovač :)

RSS (komentáře k článku)