10 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #5

uvod5

Již páté pokračování seriálu 10 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů přichází s podstatnou změnou – poprvé se totiž dnešní výběr skládá z tipů, které zaslali naši čtenáři. A jakých 10 “vychytávek” jsme vybrali pro dnešní díl?

1) Voděodolný přenosný reproduktor

Začněme tradičně úsměvným tipem na čínské zboží, které člověk určitě nepotřebuje, ale rozhodně zaujme. Chybí vám ve sprše hudební doprovod, který se neúspěšně snažíte suplovat vlastním zpěvem? Jistým řešením je samozřejmě vzít do koupelny mobilní telefon či rádio, ale přiznejme si, že vysoká vlhkost nedělá elektronice dobře. Řešením tedy může být přenosný voděodolný reproduktor, který lze přes technologii Bluetooth spojit s vaším smartphonem a přehrávat hudbu. Díky šikovné přísavce lze umístit reproduktor přímo do místa dění. Certifikace IPx4 kryje reproduktor před stříkající vodou ze všech směrů, ponořit do vany byste jej ale rozhodně neměli.

zboží z číny - bluetooth reproduktor

Cena: 207 Kč (Aliexpress)

– zaslal Ladislav Policky (celkově 1 použitý tip)

2) Univerzální držák telefonu do auta

Držáků pro mobilní telefony do auta je na českém trhu mnoho, jejich cena je však občas slušně řečeno přestřelená. Co to zkusit levněji? Tento univerzální držák lze použít téměř na všechny mobilní telefony na trhu, navíc se svou cenou 56 Kč stojí alespoň za vyzkoušení.

zboží z číny - držák do auta

Cena: 56 Kč (Aliexpress)

– zaslal Peter Šimko (celkově 2 použité tipy)

3) Hliníková podložka pod myš od Xiaomi

Třetí tip na čínské zboží se sice nemusí přímo týkat mobilních telefonů či tabletů, ale i k nim lze dnes konec konců připojit myš, pro kterou se toto zboží hodí. Hliníkových podložek na trhu příliš není, proto by spousta uživatelů mohla tuto kvalitní a krásně vypadající podložku pod myš ocenit. Jedná se navíc o výrobek oblíbené značky Xiaomi, což samo o sobě zaručuje dobrou kvalitu.

zboží z číny - xiaomi podložka pod myš

Cena: 613 Kč (Aliexpress)

– zaslal Libor Mahdal (celkově 1 použitý tip)

4) Miniaturní čtečka Micro SD karet

Výrobci paměťových karet do mobilních zařízení dnes sází na standard Micro SD, který představuje dobrý kompromis mezi velikostí úložiště a rozměry. Ne každý počítač je ovšem v základu vybaven pro čtení těchto karet, a proto pro práci s daty v počítači bude nutné použít čtečku. Podobných zařízení je na trhu spousta, ale tak malých a levných jako v našem dalším tipu už méně.

zboží z číny - micro sd čtečka

Cena: 20 Kč (eBay)

– zaslal Tomáš Adamec (celkově 1 použitý tip)

5) Nabíječka se dvěma výstupy

Nabíječku k mobilnímu zařízení dostanete téměř vždy jako součást balení, většinou se ale jedná o levnější nabíječky, které téměř vždy disponují jen jedním výstupem. Co když ale chcete nabíjet dvě zařízení naráz? Můžete vyzkoušet další tip na čínské zboží – nabíječku se dvěma USB výstupy. Nabíječka se chlubí také výstupním proudem 2,1 A, čemuž vzhledem k extrémně nízké ceně příliš nevěříme. Přesto se ale jedná o šikovný doplněk.

zboží z číny - dual nabíječka

Cena: 50 Kč (Aliexpress)

– zaslal Peter Šimko (celkově 2 použité tipy)

 

6) Flexibilní držák na telefon

Často řešíte problém s válejícím se telefonem na stole, a jelikož jeho pozici stále měníte, nevyhovují vám ani běžné držáky? Zkuste flexibilní držák, který lze jedním koncem připevnit ke hraně stolu a díky ohebnému krku telefon nastavit do téměř jakékoliv polohy. Univerzální držák pak umožní připevnit drtivou většinu mobilních telefonů na trhu.

zboží z číny - flexibilní držák

Cena: 402 Kč (DealExtreme)

– zaslal Jan Ambrož (celkově 1 použitý tip)

 

7) USB měřič napětí a proudu

Zajímá vás, kolik proudu teče do vašeho smartphonu při nabíjení? Jaké je napětí? Tyto informace můžete vyčíst z dalšího šikovného nástroje, který se připojí mezi mobilní zařízení a nabíječku. Displej vám potom prozradí tyto velmi zajímavé údaje.

zboží z číny - usb měřič

Cena: 43 Kč (Aliexpress)

– zaslal Zoran Bonuš (celkově 1 použitý tip)

8) Univerzální držák “pavouk”

Nejste spokojeni s tvarem žádného držáku na trhu? Vytvarujte si svůj vlastní díky univerzálnímu pavoučímu držáku. Ohebné nohy vám umožní vytvořit spoustu různých podob držáku, který lze navíc zavěsit například za rukojeť skříňky nad stolem atp. S cenou okolo 40 Kč se jedná o velmi zajímavé čínské zboží.

zboží z číny - pavouk držák

Cena: 40 Kč (Aliexpress)

– zaslal Ondřej Novotný (celkově 3 použité tipy)

9) Flexibilní Bluetooth klávesnice

Buďme upřímní – psaní na dotykových displejích není rozhodně tak pohodlné jako na klasické klávesnici k počítači či notebooku. Kdybychom ale s sebou nosili standardní klávesnici, rozhodně už nejsme tak mobilní, jak bychom potřebovali. Velmi zajímavou alternativou jsou ale přenosné Bluetooth klávesnice, které lze mnohdy sbalit snadno do batohu. Jednou z nich je i tato flexibilní klávesnice, kterou lze sbalit do tvaru plechovky a nezabere tedy tolik místa ve vašem batohu. Při rozložení pak nabídne pohodlný způsob psaní. zboží z číny - klásvesnice

Cena: 561 Kč (Aliexpress)

– zaslal Ondřej Novotný (celkově 3 použité tipy)

10) Wi-Fi USB router od Xiaomi

Náš dnešní článek zakončeme druhým tipem na zboží od Xiaomi. Tento šikovný USB router s nízkou cenou a malými rozměry stačí připojit do USB portu vašeho počítače a rázem můžete internetové připojení z počítače sdílet přes bezdrátovou síť. Skvěle se tak hodí do míst, kde není rozvedeno bezdrátové připojení k internetu. Rozhraní je sice v čínštině, přesto by po vás tento router měl chtít jen jméno sítě a heslo, které zadáte při prvním spuštění.

zboží z číny - wifi router

Cena: 97 Kč (Aliexpress)

– zaslal Ondřej Novotný (celkově 3 použité tipy)

Vzhledem k obrovskému počtu čínských obchodů je velmi pravděpodobné, že se zboží z našeho článku nalézá i v jiném obchodě s nižší cenou. Uvedli jsme pouze ověřené obchody, ze kterých jsme povětšinou dané zboží sami zakoupili. Pokud objevíte stejný výrobek s nižší cenou, dejte nám o tom vědět v komentářích. Rádi tipy na obchody rozšíříme. Děkujeme.

Soutěž: Pošli nám svůj tip na čínské zboží a vyhraj zajímavé ceny!

Tento článek vznikl jako pokračování návodu Jak nakupovat zboží z čínských obchodů. Zajímavých zboží v čínských obchodech jsou desítky až stovky, proto bychom chtěli ve stejném duchu pokračovat i nadále. Jelikož je o tento seriál velký zájem, rozhodli jsme se odměnit čtenáře, kteří pomohou s jeho tvorbou. Každý, kdo pošle šikovný tip, který použijeme v našem seriálu, se zařadí do soutěže. Vyhrají pak tři čtenáři, kteří zaslali nejvíce tipů, které použijeme v některých z nadcházejících dílů.

O co budeme hrát?

svítící USB kablík

Vítěze vyhlásíme každý 5. díl, první vyhlášení proběhne výjimečně až 10. díl (abyste měli více času zasílat zajímavé tipy). K odeslání svých tipů využijte soutěžní formulář.

Pravidla soutěže

  1. Soutěž pořádá server www.svetandroida.cz.
  2. Soutěže se mohou zúčastnit všichni občané České republiky a Slovenska.
  3. Do slosování budou zařazeni pouze ti soutěžící, kteří vyplní kontaktní údaje (jméno a příjmení, e-mail, odkaz na zboží) a potvrdí souhlas s pravidly soutěže.
  4. Každý 5. díl budou vybráni 3 výherci (ti, kteří zašlou nejvíce tipů, které se objeví v našich článcích), které budeme kontaktovat na uvedeném e-mailu za účelem získání adresy pro zaslání výhry.
  5. První vyhlášení proběhne až 10. díl seriálu.
  6. Každá osoba se může soutěže zúčastnit vícekrát, ovšem vždy s odkazem na jiné zboží. Duplicitní a podvodné záznamy budou ze soutěže vyřazeny, stejně tak účty založené pouze za účelem soutěže.
  7. Ze zákona se na výhry nevztahuje záruka.
  8. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo změnit pravidla, termín konání soutěže a ceny. Za výhry nelze obdržet finanční náhradu a nelze je vymáhat právní cestou.
  9. V případě, že výherce na informační e-mail o získání výhry neodpoví do 72 hodin od odeslání, bude automaticky vybrán výherce jiný a původnímu výherci nárok na výhru zaniká.

Předchozí díly seriálu 10 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů

Líbil se vám dnešní výběr 10 zajímavých zboží?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (57)