10 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů

zbozi z ciny kopie

Minulý týden jsme vám přinesli návod, jak nakupovat zboží z čínských obchodů přes internet. Dnes si ukážeme 10 tipů na zajímavé zboží, které lze z těchto obchodů objednat a mohlo by vás zaujmout. Ceny navíc zůstaly u všech výrobků při zemi, takže některý z tipů může posloužit i jako váš první pokus při objednávce z Číny.

1) Svítící USB kablík

K přísunu energie do mobilního telefonu potřebujeme povětšinou Micro USB kabel, kterým spojíme přístroj a nabíječku. V balení s vaším telefonem sice téměř vždy USB kabel naleznete, ale jedná se o obyčejný “drát obalený gumou”. Co jej trochu povýšit a zkrášlit? Před pár dny jsme vám přinesli první pohled na zajímavý svítící USB kablík, který vám představil Tomáš Očadlý. Toto zboží stojí 80 Kč a vytvoří zajímavý doplněk na vašem stole při připojení k nabíječce či PC.

zboží - svítící USB kablík

Cena: 80 – 83 Kč

Obchody

2) USB kablík se světelnou animací nabíjení

Ve stejném článku, jako jsme vám představili svítící kablík za 80 Kč, nám zaslal tip jeden z našich čtenářů, za což moc děkujeme. Přidal odkaz na další svítící kablík, který je sice o poznání dražší (něco přes 200 Kč), ale zvládne toho podstatně více – při nabíjení zobrazuje animaci protékajícího proudu do zařízení, po úplném nabití se podsvícení kabelu vypne. Nabíjení je tedy efektní, navíc ihned poznáme, když se přístroj zcela nabije.

zboží-svitici-kabel

Cena: 207 Kč

Obchody

3) Xiaomi MiKey – hardwarové tlačítko do slotu pro sluchátka

Má váš telefon stále nevyužitou zdířku pro sluchátka? Pak by vás možná zajímalo zařízení, které může posloužit jako další hardwarové tlačítko. Tento koncept poprvé ukázalo Pressy, ale než bylo vyrobeno a uvedeno k prodeji, předběhli jej ostatní společnosti se svými řešeními. Jedním z nich je i Xiaomi MiKey, které máme v redakci a přinesli jsme vám tedy první pohled. Pomocí tohoto tlačítka můžete ovládat další funkce telefonu – svítilnu, zaznamenávat snímky obrazovky, spouštět libovolnou aplikaci a další. Za 80 korun to rozhodně není špatný kup, i když se dají v čínských obchodech najít i levnější varianty. My dáváme přednost ověřenému výrobku od Xiaomi.

zboží - Xiaomi Mikey

Cena: 40-83 Kč

Obchody:

4) Xiaomi baterie s kapacitou 10 400 mAh

U Xiaomi zůstaneme i u čtvrtého tipu – tentokrát ale v případě externí baterie s kapacitou úctyhodných 10 400 mAh a velmi dobrou cenou. Funkce je zřejmá – připojíte libovolný telefon kdekoliv na cestách a můžete jej dobít. Dvouampérový výstup dokáže doplnit vaši baterku stejně rychle jako standardní nabíječka. Díky kompaktním rozměrům a snesitelné váze 250 gramů můžete baterku od Xiaomi nosit s sebou na cestách například v batohu.

Upozorňujeme, že existuje obrovské množství neoficiálních kopií této nabíječky a může se objevit i v ověřených obchodech. Máme informace, že z ibuygou.com by měly pocházet pouze originální baterie.

zboží-xiaomi-power-bank-10400mAh

Cena: 465 – 500 Kč

Obchody:

5) Androidí plyšák

Jako správný fanoušek by vám neměl chybět ani androidí plyšák, který může udělat radost nejen vám, ale i vašim blízkým, přítelkyni či dětem. V čínských obchodech se bohužel nenachází pestrý výběr, na DealExtreme jsou již vyprodány, ale dají se ještě koupit na serveru Ebay. Stejného plyšáka máme i v redakci a můžeme jej tedy doporučit. Cena je možná na poměry čínských obchodů trošku vyšší, za originalitu se zkrátka platí.

zboží-androidi-plysak

Cena: 263 Kč

Obchody

6) Androidí postavička

U symbolu Androidu ještě zůstaňme – mezi čínským zbožím nalezneme spoustu podob robota Androidu, který se ukrývá v různých zařízeních či doplňcích. Nás zaujal Android, kterého je možné nosit na klíčích, a všem tak dát najevo svou náklonnost právě k tomuto povedenému systému.

zboží-androidi-postavicka

Cena: 60 Kč

Obchody

7) USB OTG kablík

Spousta zařízení na našem trhu se pochlubí podporou funkce USB OTG, pomocí které lze k telefonu či tabletu připojit USB disk, myš či klávesnici. K propojení nám ovšem nestačí klasický USB kablík, ale je potřeba zakoupit speciální USB OTG kabel. Mezi zbožím v Číně máme veliký výběr, my jsme vybrali ten, který má nejvíce recenzí v čínském obchodě DealExtreme. Před nákupem si zkontrolujte, zda váš přístroj USB OTG podporuje!

zboží-USB-OTG

Cena: 20 – 40 Kč

Obchody

8) OBDII adaptér pro diagnostiku auta

Koncem dubna vám Karel Kilián přinesl úspěšný článek Torque Pro: Profesionální diagnostika automobilu z Androidu, který ukázal, jak snadno a levně získat podrobnější informace z řídící jednotky vašeho auta. Podmínkou pro zprovoznění této vymoženosti byl kromě přístroje s Androidem a aplikace Torque Pro také OBDII adaptér, který připojíte ke speciálnímu konektoru v autě. Ač se to zdá zvláštní, tento adaptér patří mezi levné zboží a přijde na necelé 2 stovky. Pro domácí kutily a nadšence do aut ideální nákup.

zboží-OBDII-adaptér

Cena: 132 – 192 Kč

Obchody

9) NFC tag

S příchodem NFC do mobilních telefonů přicházejí i nové možnosti. Telefon se díky schopnosti přečíst informace pouhým dotykem může naučit novým kouskům. Výborným doplňkem jsou pak tzv. NFC štítky, které mohou nést určité informace, ale dají se hlavně použít k automatizaci telefonu. Co to znamená? Některý z NFC štítků si můžete umístit například na místo, kde nabíjíte telefon, a po přiložení přístroje se díky přečtení NFC a speciální aplikaci může například nastavit budík, zapnout synchronizace a Wi-Fi. To vše zcela automaticky. NFC štítky navíc stojí pakatel. Musíme však upozornit, že podle některých recenzí v obchodech nejsou kompatibilní úplně se všemi typy telefonů (pozn. autora – za tip na ověřený a funkční štítek bychom byli vděční).

zboží-NFC-tagy

Cena: 50 – 54 Kč

Obchody

10) Držák telefonu na stůl i do postele

Dnešní seznam zakončíme zábavným, ale neméně praktickým zbožím. Jistě to znáte – chcete se v posteli či ve vlaku dívat na film v mobilním telefonu, ale nebaví vás neustálé držení a podepírání telefonu, na kterém běží daná podívaná. Poslední tip, který vám přinášíme, může tento nepříjemný problém vyřešit. Šikovný univerzální držák lze totiž zohýbat šikovně tak, že si telefon doslova zavěsíte kolem krku a nemusíte jej již ručně podepírat. Tento stojánek lze použít i na stole – záleží jen na tom, jak si jej vytvarujete.

zboží-drzak-na-krk

Cena: 207 Kč

Obchody

Vzhledem k obrovskému počtu čínských obchodů je velmi pravděpodobné, že se zboží z našeho článku nalézá i v jiném obchodě s nižší cenou. Uvedli jsme pouze ověřené obchody, ze kterých jsme povětšinou dané zboží sami zakoupili. Pokud objevíte stejný výrobek s nižší cenou, dejte nám o tom vědět v komentářích. Rádi tipy na obchody rozšíříme. Děkujeme.

Máte nějaký zajímavý tip? Podělte se s námi

Tento prvotní díl vznikl jako pokračování návodu Jak nakupovat zboží z čínských obchodů. Zajímavých zboží v čínských obchodech jsou desítky až stovky, proto bychom chtěli ve stejném duchu pokračovat i nadále. Pokud jste tedy i vy sami našli či přímo zakoupili některé zajímavé zboží z Číny, podělte se, prosím, s námi v komentářích. Především vaše tipy mohou zaznít v dalším pokračování.

Líbil se vám první výběr 10 zajímavých zboží? Na které výrobky byste se rádi zaměřili?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (53)