Menu

10 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #11

Po dvoutýdenní pauze se opět vrací náš seriál s 10 tipy na zajímavé čínské zboží. Jaké zajímavosti jsme si pro vás tentokrát připravili?

1) Měřič větru pro mobilní telefony

Začněme již vcelku tradičně spíše vtipnějším tipem na čínské zboží – jistě se mezi námi najde spoustu lidí, kteří ke své práci či koníčku potřebují znát sílu větru (piloti dronů apod.). Většinou existují na toto měření speciální přístroje, v Číne lze ovšem najít i zařízení do 3,5mm jacku. Cena je bohužel vyšší, přesto se jedná o nesmírně zajímavé zboží. :)

zboží z Číny - měřič větru

Cena: 1176 Kč (eBay)

– zaslal Eduard Marko (celkově 2 tipy)

2) USB hub jako postavička člověka

Občas se stane, že v počítači dojde počet USB konektorů, což je jistě nepříjemné. USB standard ale umožňuje rozšířit počet konektorů pomocí USB hubů, kterých je na trhu obrovské množství. Námi zmíněný je ovšem jedinečný svým tvarem a konstrukcí, která připomíná lidskou postavu.

zboží z Číny - USB hub

 

Cena: 53 Kč (Aliexpress)

– zaslal Ladislav Policky (celkově 2 tipy)

3) USB větráček pro teplé počasí

Parná léta se blíží, práce či večerní zábava u počítače ale rozhodně nekončí. Pokud i vás doma či v kanceláři často trápí horké počasí, můžete vyzkoušet levný a šikovný větrák do USB portu. Díky ohebnému kabelu lze nastavit libovolnou pozici a ofukovat libovolné části těla.

zboží z Číny - USB větrák

Cena: 51 Kč (Aliexpress)

– zaslal Ladislav Policky (celkově 2 tipy)

 

4) Model helikoptéry ovládaný telefonem

Letní počasí má samozřejmě i pozitivní vlastnost – můžeme trávit spoustu času venku se svými blízkými, ale také si užít spoustu srandy s létajícími hračkami, u kterých oceníme rozsáhlý prostor. Náš další tip směřuje především k modelářům začátečníkům, kteří by si chtěli vyzkoušet pilotovat vlastní helikoptéru pomocí mobilního telefonu.

zboží z Číny - model vrtulníku

Cena: 725 Kč (+112 Kč poštovné) – eBay

– zaslal  Eduard Marko (celkově 2 tipy)

 

5) Nabíjecí USB kabel, který signalizuje plné nabití

Nabíjecích kabelů jsme měli v našem seriálu již spoustu, tento šikovný kablík ocení zejména uživatelé, jejichž telefony nedisponují notifikační LED diodou. Naše další zboží totiž díky LED diodě v konektoru prozradí, zda stále probíhá nabíjení, nebo máš již váš telefon plně dobitou baterii.

zboží z Číny - kabel indikace nabíjení

Cena: 185 Kč (Aliexpress)

– zaslal Roman Michta (celkově 2 tipy)

 

6) Magnetický nabíjecí kabel pro Sony Xperia Z3/Z2/Z1

Nabíjení pomocí magnetického kabelu je pro mnohé velkou výhodou telefonů značky Sony, někteří to dokonce berou jako nutnost, neboť je přístup k Micro USB konektoru vlivem ochranných krytek složitější. Pokud se vám ovšem nechce za originální kabel utrácet, můžete vyzkoušet levnější variantu z Číny.

zboží z Číny - sony nabíječka magnetická

Cena: 68 Kč (Aliexpress)

– zaslal Roman Michta (celkově 2 tipy)

 

7) Silikonové záslepky na 3,5mm jack a Micro USB

Pracujete v prašném prostředí a chcete ochránit dutiny vašeho telefonu? Pak můžete vyzkoušet další tip na čínské zboží – sadu ochranných špuntů do Micro USB a 3,5mm jack. Balení obsahuje 4 varianty – 20 bílých a černých špuntů do Micro USB a 20 černých a bílých záslepek pro 3,5mm jack.

zboží z Číny - špunt do micro usb

Cena: 51 Kč (eBay)

– zaslal Stepan Konopka (celkově 1 tip)

 

8) Nabíječka do auta se zobrazením napětí, proudu a teploty

Pokud často cestujete automobilem a navíc intenzivně používáte mobilní telefon (například jako navigaci), jistě by se vám hodila nabíječka, která by doplnila energii vašemu telefonu i v autě. Vyzkoušet můžete náš 8. tip na čínské zboží – tato nabíječka kromě dvou nabíjecích konektorů s proudem až 3,1 A zobrazí i odebíraný proud či napětí a okolní teplotu.

zboží z Číny - nabíječka do auta

Cena: 158 Kč (eBay)

– zaslal Michal Hladký (celkově 1 tip)

 

9) Zajímavý fitness náramek

Hezké počasí přímo láká na sportovní aktivitu a mnozí se jistě poohlížejí po nějakém fitness náramku, který by jejich sportovní klání monitoroval. Proč se omezovat jen na výrobky na našem trhu? Fitness náramek Health Kadingle F1 za svou cenu nabídne originální design (ve více barvách), vodotěsnou konstrukci, samozřejmě krokoměr, monitorování spánku, alarm, upozornění na příchozí volání a navíc podle autorů vydrží na jedno nabití až 30 dní ve stand by režimu.

zboží z Číny - fitness náramek

Cena: 433 Kč (Tiny Deal)

– zaslal Jiří Hnik (celkově 1 tip)

10) Přesný kapacitní stylus

Poslední tip je od našeho čtenáře, který zároveň přidává osobní zkušenost. Tento stylus se podle jeho slov řadí k těm nejpřesnějším, které lze pro běžné kapacitní displeje zakoupit. Konstrukce je odlišná od běžných stylusů, kterých je na trhu mraky. Ačkoliv se dá tento stylus zakoupit i na českém trhu, čínská verze je tak levná, že si člověk říká – proč to alespoň nezkusit?

zboží z Číny - stylus

Cena: 76 Kč (Aliexpress)

– zaslal Róbert Emodi (celkově 1 tip)

 

Vzhledem k obrovskému počtu čínských obchodů je velmi pravděpodobné, že se zboží z našeho článku nalézá i v jiném obchodě s nižší cenou. Uvedli jsme pouze ověřené obchody, ze kterých jsme povětšinou dané zboží sami zakoupili. Pokud objevíte stejný výrobek s nižší cenou, dejte nám o tom vědět v komentářích. Rádi tipy na obchody rozšíříme. Děkujeme.

Soutěž: Pošli nám svůj tip na čínské zboží a vyhraj zajímavé ceny!

Tento článek vznikl jako pokračování návodu Jak nakupovat zboží z čínských obchodů. Zajímavých zboží v čínských obchodech jsou desítky až stovky, proto bychom chtěli ve stejném duchu pokračovat i nadále. Jelikož je o tento seriál velký zájem, rozhodli jsme se odměnit čtenáře, kteří pomohou s jeho tvorbou. Každý, kdo pošle šikovný tip, který použijeme v našem seriálu, se zařadí do soutěže. Vyhrají pak tři čtenáři, kteří zaslali nejvíce tipů, které použijeme v některých z nadcházejících dílů.

O co budeme hrát?

svítící USB kablík

Vítěze vyhlásíme každý 5. díl, druhé vyhlášení proběhne 15. díl. K odeslání svých tipů využijte soutěžní formulář.

Pravidla soutěže

  1. Soutěž pořádá server www.svetandroida.cz.
  2. Soutěže se mohou zúčastnit všichni občané České republiky a Slovenska.
  3. Do slosování budou zařazeni pouze ti soutěžící, kteří vyplní kontaktní údaje (jméno a příjmení, e-mail, odkaz na zboží) a potvrdí souhlas s pravidly soutěže.
  4. Každý 5. díl budou vybráni 3 výherci (ti, kteří zašlou nejvíce tipů, které se objeví v našich článcích), které budeme kontaktovat na uvedeném e-mailu za účelem získání adresy pro zaslání výhry.
  5. Druhé vyhlášení proběhne 15. díl seriálu.
  6. Každá osoba se může soutěže zúčastnit vícekrát, ovšem vždy s odkazem na jiné zboží. Duplicitní a podvodné záznamy budou ze soutěže vyřazeny, stejně tak účty založené pouze za účelem soutěže.
  7. Ze zákona se na výhry nevztahuje záruka.
  8. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo změnit pravidla, termín konání soutěže a ceny. Za výhry nelze obdržet finanční náhradu a nelze je vymáhat právní cestou.
  9. V případě, že výherce na informační e-mail o získání výhry neodpoví do 72 hodin od odeslání, bude automaticky vybrán výherce jiný a původnímu výherci nárok na výhru zaniká.

Předchozí díly seriálu 10 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů

Líbil se vám dnešní výběr 10 zajímavých zboží?

 

Komentáře

pavoukandre

z aplikace
23.4.2015 12:14

ten USB panacek by me nenapadl. Mam ho doma uz asi tri roky.

Trip

Trip 0

z aplikace
23.4.2015 12:35

Bral bych ty záslepky.

Báááf

Báááf

z aplikace
23.4.2015 12:57

Jen malý dotaz na redakci, ta magnetická nabíječka pro Sony, je kvalitní a funkční? Nepoškodí mi to mobil? Kupovali jste jí do redakce? Předem díky :-)

Ondra

Ondra

23.4.2015 13:04

Nemá tady někdo zkušenost s tím náramkem ? cca 450kč mi to připadá jako dobrá koupě, ale aby informace psáné u prodejce byli pravdivé…

Venca

Venca

23.4.2015 13:12

Báááf: Nemám sice úplně tu stejnou ale kupoval jsem na českém eshopě asi za 120 kč a funguje dobře, někde psali že mají slabý magnet ale mě to drží. Nabíjím tím Z3c od prvního dne a zatím v pohodě.

dedii

dedii

z aplikace
23.4.2015 13:30

tá nabíjačka čo dá 3,1A by ma zaujimala. Mám v aute 2A a pri zapnutej navigácii iba udržiava mobil ale nenabíja

pepina

pepina

23.4.2015 13:40

věcičky jsou to zajímavé, ale vzhledem k tomu, že nemám paltební kartu ani účet, je mi to jaksi na nic

zog

zog

23.4.2015 13:52

Pepino. Tak debilní výmluvu už jsem dlouho neslyšel. Tak šup do trafiky koupit blesk peněženku a můžeš nakupovat.

B.

B.

23.4.2015 13:58

Super tipy, díkes. Ten anemometr je skvělej, škoda jen, že je tak drahý, za tu cenu se dá koupit plnohodnotný přístroj.

Jarda

Jarda

23.4.2015 14:07

To Báááf: Já tento káblík mám a moc s ním spokojen nejsem. Možná jen můj kus, ale měl jsem dva problémy, za prvé se telefon nabíjel pomaleji než s originální nabíječkou a za druhé mi při nabíjení ta modro červená dioda problikávala, jako by se přerušovalo nabíjení. Magnet tam byl silný, telefon šel zvednout. Z těchto důvodů jsem se vrátil k originální nabíječce a vyndavám záslepku. Tuto jsem vyreklamoval a byly mi vráceny peníze, bez nutnosti vracet zboží do Číny.

Sarger

Sarger 0

z aplikace
23.4.2015 15:10

Včera som objednal magnetický kabel z ebay tak som zvedavý ako bude fungovať.

Lukáš

Lukáš

23.4.2015 15:14

Lepší než ten kabel je dock, mám koupený na Ali a nabíjí bez problémů a stejně rychle jako originální.

Roman

Roman

23.4.2015 15:33

@Báááf
ten magneticky kabel pouzivam na Z1C uz zopar mesiacov a ziadna zavada!

kubik6

kubik6

23.4.2015 16:33

Dedii: Je dobré si změřit skutečné parametry nabíječky nebo koupit kvalitní, protože to co je u levných uvedeno na štítku nebývá vůbec pravda. Nedovedu si představit co máš za mobil, že by ho 2A nabíječka nestíhala nabíjet. Spíš to vidím na šmejd nabíječku, která ve skutečnosti dá 500-700mA. Případně by jsi mohl mít šmejd mobil, který při zátěži nestíhá dobíjet. Také jsem jeden měl.

TLanda

TLanda 0

z aplikace
23.4.2015 16:51

ta cena za ten “měřič větru ” je hrozná :-(

neví někdo jestli ten magnetický kabel pro Sony bude kompatibilní i s xperia Z? jestli ano tak si ho asi objednám

Lukas O

Lukas O

z aplikace
23.4.2015 17:11

Mate nekdo ten stylus? Doporucili byste?

evilking

23.4.2015 17:32

Magnetické kabely ve tvaru válce jsou velmi dobré. Mají velmi slušný přítlak ke konektoru. Prodáváme je cca 1,5 roku a zatím naprosto minimální reklamovanost.

Uni

Uni

23.4.2015 18:59

Může být i šmejd kabel, co neumí daný proud ani protlačit. Lidi neblbněte a dejte dopr. těch pár stovek za kvalitní a certifikovanou nabíječku proboha….

freddy158

z aplikace
23.4.2015 19:00

TLanda: taky jsem uvazoval nad mericem a ta cena je dost přestřel .. za tu cenu je pomalu samostatna se zaznamem ( chtel jsem merit dlouhodobe aniz bych na to musel myslet a pak to vyhodnotit a udelat zaver jestli je to vhodne misto na vrtuli )

freddy158

z aplikace
23.4.2015 19:01

TLanda: taky jsem uvazoval nad mericem a ta cena je dost přestřel .. za tu cenu je pomalu samostatna se zaznamem ( chtel jsem merit dlouhodobe aniz bych na to musel myslet a pak to vyhodnotit a udelat zaver jestli je to vhodne misto na vrtuli )

freddy158

z aplikace
23.4.2015 19:01

TLanda: taky jsem uvazoval nad mericem a ta cena je dost přestřel .. za tu cenu je pomalu samostatna se zaznamem ( chtel jsem merit dlouhodobe aniz bych na to musel myslet a pak to vyhodnotit a udelat zaver jestli je to vhodne misto na vrtuli )

freddy158

z aplikace
23.4.2015 19:02

TLanda: taky jsem uvazoval nad mericem a ta cena je dost přestřel .. za tu cenu je pomalu samostatna se zaznamem ( chtel jsem merit dlouhodobe aniz bych na to musel myslet a pak to vyhodnotit a udelat zaver jestli je to vhodne misto na vrtuli )

loko

loko

23.4.2015 19:49

ohledně těch záslepek na konektory.

V balení je jich pouze 20, ne 40 jak je uvedeno v článku. prodávající má různě velké balení, ale ty menší nejsou takový cenový rozdíl.
Do prašného prostředí dobrá věc, ve spojení s pouzdrem ideální. Kvalita je slušná.

Mimochodem jeden český známý obchodník prodává 1ks za 50 kč :-)

k7

k7

23.4.2015 19:49

Freddy158: Ještě tak 5x to napiš, kdyby to náhodou někdo přehlídnul.

loko

loko

23.4.2015 19:59

aha, tak je jich opravdu 40. Sypu si popel na hlavu.

freddy158

23.4.2015 23:01

k7 : woe .. samoseto :-P :-D

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

24.4.2015 18:39

2 Báááf: Kvalitní to nebude, je to z Číny. Vzhledem však k tomu, že je to určeno pro nekvalitní telefony, nemáš se při použití čeho bát.

goha

25.4.2015 11:27

Uni: Jakou bys doporučil autonabíječku, aby stíhala nabíjet? Koupil jsem u Alzy 3,1A a dávala málo. Tak jsem vyreklamoval, dostal novou a je to to samé.

michal

michal

25.4.2015 16:55

Jakou blesk peněženku?to mně zajímá?

RvP

RvP

26.4.2015 8:42

s Aliexpresem mám velmi negativní zkušenosti. Ze 3 výrobků došel jenom 1. U druhého mi po 45 dnech vrátili peníze. U třetího mi do současné doby neustále prodlužují termín , už je to aasi 70 den, ani reklamace Aliexpressu zatím nepomohliy.

Mirek

Mirek

29.4.2015 15:51

Mám magnetický kabel (respektive několik) a v pohodě, používáno na Z1 a Z2. Požívám i levné docky z ebaye a taky v pohodě. Nabíječky používám originál nebo originál oem(výjmečně i neoriginál, ale rozdíl v nabíjecí době nějak nesleduji, buď dobíjím přes noc, nebo přes den v práci ;) a čas netlačí-respektive u Z2 s quickcharge se to nabíjí docela rychle).

Štěpán

Štěpán

15.5.2015 14:51

Magneticky kabel problikava jen, když uz je telefon nabitý . Na me z1 nabijí rychleji jak přes USB a Jinak funguje skvele. Kdyby měl někdo zájem mam jich doma pět a na ceně se dohodneme .

Adibas

Adibas

29.6.2015 20:40

Má někdo zkušenosti s Kadingle F1 ?
Koupil jsem si tento náramek a nelze se k němu připojit přes tu aplikaci Veryfit, mám Samsung S4, pokud by někdo o tom něco vědět, tak prosím poraďte.

RSS (komentáře k článku)