TOPlist

5 tipů na zboží z Číny: Doplňte si cyklo příslušenství

tipy-z-ciny-409-cyklo-prislusenstvi-aliexpress

Vítejte u dalších tipů na zajímavé zboží z obchodů na AliExpressu. Dnes dostává prostor cyklo příslušenství, kterým si můžete základně vybavit či dovybavit kolo, pokud ho už pomalu vytahujete po zimě ze sklepa či garáže. U některých zařízení byste možná ani netušili, že existují…

Evropské sklady, daň a clo

Prodejní portál AliExpress již začal plošně využívat přímé zdanění v evropském hospodářském prostoru. Pod cenou zboží můžete vidět větu „Price includes VAT“ neboli potvrzení, že v hodnotě je již započítána daň. Dál ale myslete na to, že zboží s hodnotou přes 150 eur se týká i clo.

Cyklo computer CYCPLUS M2

Šikovný cyklistický počítač s 2,5″ kulatým displejem, podporou protokolu ANT+, zabudovanou aktivní GPS anténou, více než 35hodinovou výdrží, ochranou IPX6 a možností posílat data do mobilní aplikace. Například Strava či TrainingPeaks. K dispozici je také automatické pozastavení či vypnutí. Paměť udrží asi 150 hodin dat. Dá se přikoupit i dodatečný držák.

 Cena: 1 300 Kč

Zadní směrovky s ovladačem

Máte vzadu na kole pořádné červené světlo? Snad ano, protože jde o jeden z nejdůležitějších (a také povinných) prvků. Pokud chcete zadní signalizaci posunout na pokročilejší úroveň, můžete svůj bicykl vybavit i samostatnými směrovkami, které se ovládají pomocí tlačítek na řídítkách.

Cena: 300 Kč

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Smart zámek na kolo

Pokud jste někdy obdivovali systém zamykání například na sdílených kolech ve větších městech, tak vězte, že stejné můžete mít na vašem bicyklu i vy. V případě tohoto je k dispozici verze s Bluetooth připojením, případně i s RFID „kartičkou“. Solární panel při pěkném počasí příjemně prodlužuje dobu používání. Zámek a tím pádem i odemykání je možné také sdílet s dalšími lidmi. K dispozici je ale i tradiční odemykání klíčem. Dobrou vychytávkou je také alarm, který se spustí při zatřesení.

Cena: 1 500 Kč

Kapsa s pouzdrem na mobil

Mít prostor na klíče, drobné nářadí, lepení, možná pláštěnku… a taky telefon. A to i s možností dívat se na displej a dokonce jej ovládat. Podobných pouzder najdete na AliExpressu opravdu hodně (skvělý je v tom například ROCKBROS), tady je ale na jedné stránce k dispozici hned několik variant.

Cena: od 170 Kč

Přední svítilna se zvonkem a tachometrem

Ve výběru nám zatím schází přední světlo a zvonek. Můžete k nim připočíst ještě i tachometr a máte toto šikovné zařízení za pár stovek. Pro snadnější ovládání je k dispozici i externí tlačítko.

Cena: 390 Kč

Odkazy

Některé odkazy do obchodů mohou obsahovat tzv. affiliate parametr, díky kterému získá redakce malý zlomek z prodejní ceny. Finální částku ovšem takový odkaz neovlivňuje a produkty v žádném případě nejsou vybírány dle výše provize. Nákupem přes tyto odkazy podporujete provoz Světa Androida. Děkujeme za pochopení.

Další zajímavosti s cenou do 300 Kč

Výběr dalších produktů, které stojí pár korun. I tak by vám ale mohly usnadnit či zpříjemnit život, tak je omrkněte.

Produkt Cena
Alarm na kolo 220 Kč
Světýlka do řídítek 70
Elektronický zvonek na kolo 150 Kč
Sluchátka Lenovo SH1 270 Kč
Multikonektorový kabel 280 Kč
LED světlo do ráfků bicyklu 250 Kč
USB-C splitter do mobilu  23 Kč

Pošlete nám vaše tipy!

Pokud máte dobrou zkušenost s produktem, který jste pořídili na AliExpressu a který byste chtěli doporučit ostatním, neváhejte nám o něm napsat do komentáře.

Zaujaly vás dnešní tipy? Podívejte se i na starší díly našeho seriálu:

Máte tip na další cyklo příslušenství z Alíku?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)