TOPlist

5 tipů na zboží z Číny: Mobilní kabely, které se mohou hodit

tipy-z-ciny-406-mobil-kabel-usb-aliexpress

Jsme tu s dalšími tipy na zajímavé zboží z obchodů na AliExpressu. Také máte doma krabici či šuplík s klubkem kabelů, které tam leží a čekají, jestli náhodou nebudou potřeba? A zrovna na tu jednu kombinaci, kterou potřebujete zapojit, tak není žádný vhodný? Dnes se podíváme na různé ne úplně tradiční kabely, které mohou vyřešit váš problém za pár korun.

Evropské sklady, daň a clo

Prodejní portál AliExpress již začal plošně využívat přímé zdanění v evropském hospodářském prostoru. Pod cenou zboží můžete vidět větu „Price includes VAT“ neboli potvrzení, že v hodnotě je již započítána daň. Dál ale myslete na to, že zboží s hodnotou přes 150 eur se týká i clo.

USB-A – USB-C – microUSB – Lighnting kabel

„Prosím tě, nemáš náhodou kabel na XY?“ Tuto otázku zná asi každý z nás a díky tomuto 3v1 káblíku už může být odpověď navždy „jasně“. Pokud se vám někde nevytratí. Výhodou tohoto kusu je kromě svinování i maximální 100W zátěž.

 Cena: 110 Kč

USB-C – HDMI kabel

Jestliže máte telefon či jiné zařízení se zdířkou standardu USB-C 3.1, máte možnost skrze toto rozhraní od prověřené značky UGREEN posílat i konvertovaný obraz do standardního HDMI vstupu. A to dokonce i ve 4K. Hodit se může třeba i u laptopů.

 

Cena: 560 Kč

USB-C HUB

Pokud si nejste jistí, co kdy náhodou budete potřebovat k notebooku nebo právě mobilu připojit přes USB-C, hodí se mít po ruce co nejuniverzálnější HUB. Tento všeuměl od UGREEN (v odkaze ten nejdražší) má i sloty na paměťové karty.

Cena: 830 Kč

Duální redukce z USB-C na 3,5mm jack

Moderní mobily už jsou velmi často ochuzeny o klasický sluchátkový „jack“ konektor, což může vést ke dvěma věcem. Buď kabelová sluchátka odložíte, nebo si pomůžete redukcí. Tato je rovnou duální pro společný poslech s někým dalším.

Cena: 160 Kč

6A OTG adaptér USB-C – USB-A

Někdy je to nejjednodušší řešení to nejlepší. Tento OTG adaptér od OLAFa zajistí potřebný přenos dat či instrukcí a navíc zvládne až 6A proud.

Cena: 50 Kč

Odkazy

Některé odkazy do obchodů mohou obsahovat tzv. affiliate parametr, díky kterému získá redakce malý zlomek z prodejní ceny. Finální částku ovšem takový odkaz neovlivňuje a produkty v žádném případě nejsou vybírány dle výše provize. Nákupem přes tyto odkazy podporujete provoz Světa Androida. Děkujeme za pochopení.

Další zajímavosti s cenou do 300 Kč

Výběr dalších produktů, které stojí pár korun. I tak by vám ale mohly usnadnit či zpříjemnit život, tak je omrkněte.

Produkt Cena
Svítící USB kabel 60 Kč
Aubess teplotní Zigbee / Wi-Fi čídlo 190
Wi-Fi / Bluetooth LED žárovka 150 Kč
Bluetooth 5.1 USB adaptér 50 Kč
Vention USB zvuková karta 300 Kč
Pořadač na kabely 35 Kč
Noční LED světýlko do USB 60 Kč

Pošlete nám vaše tipy!

Pokud máte dobrou zkušenost s produktem, který jste pořídili na AliExpressu a který byste chtěli doporučit ostatním, neváhejte nám o něm napsat do komentáře.

Zaujaly vás dnešní tipy? Podívejte se i na starší díly našeho seriálu:

Jaké máte zkušenosti s kabely z AliExpressu?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)