TENAA prozrazuje nový telefon Xiaomi s brutálními specifikacemi

xiaomi-mi-note-logo

Čínský certifikační úřad TENAA je v případě novinek od tamějších výrobců častým a poměrně spolehlivým zdrojem úniků informací a právě ten přináší první informace o připravovaném telefonu čínského dravce Xiaomi, který má nabídnout naprosto nekompromisní výkon. Dle posledních informací by se s nejvyšší pravděpodobností mělo jednat o nástupce modelu Mi Note Pro, čemuž nasvědčuje i desing, který bude dle snímků pocházejících z databáze úřadu TENAA velmi podobný právě Mi Note / Mi Note Pro. Telefon nejspíš ponese název Mi5 Pro a Xiaomi by zároveň s ním mělo představit i menší, avšak neméně dobře vybavený model Mi5. Byť se do oficiálního představení této novinky může ještě řada parametrů změnit, o základních specifikacích či vzhledu novinky si můžeme udělat poměrně slušnou představu již nyní.

Mi5 Pro TENAA

Telefon by měl dle TENAA disponovat 5,7″ QHD (2560 x 1440 px) displejem, krytým tvrzeným sklem Gorilla Glass 4. Naprosto nekompromisní výkon pak dodá osmijádrový Qualcomm Snapdragon 820 o taktu až 2,2 GHz spolu s grafickým čipem Adreno 530, těm budou navíc sekundovat 4 GB LPDDR4 RAM. Na palubě telefonu, který se dostal čínskému certifikačnímu úřadu do rukou, bylo přítomno 64GB interní úložiště, lze však předpokládat, že se telefon bude prodávat ve více paměťových variantách. Co se konektivity týče, Xiaomi Mi5 Pro nabídne rychlou Wi-Fi 802.11ac, GPS + GLONASS a chybět nebude ani LTE Cat.9, jeho konkrétní podporované frekvence však zatím nejsou známy. Hlavní fotoaparát má mít rozlišení 13 MPx a dvoutónové LED přisvícení. Kamerka nad displejem nabídne 4MPx snímky. Telefon má mít rozměry 155,1 x 77,6 x 6,95 mm a hmotnost 160 gramů.

Na kompletní a 100% potvrzené specifikace této připravované novinky s nekompromisním výkonem si budeme muset ještě počkat, známé momentálně není ani datum představení. Xiaomi ovšem plánuje na 16. července událost, na které by měl být představen nějaký nový produkt. Z pozvánky toho bohužel moc nevyčteme, jediné, co naznačuje je, že by tento doposud neznámý produkt měl být z kovu, což by splňoval jak nástupce Mi Note Pro, tak Mi5, nezbývá nám tak než čekat, co si pro nás Xiaomi připravilo tentokrát, avšak představení telefonu se Snapdragonem 820 se momentálně nejeví jako příliš pravděpodobná varianta.

Xiaomi-PK-teaser_1

Představí Xiaomi opravdu jeden ze dvou výše zmíněných telefonů? Nebo na nás výrobce hodlá překvapit něčím úplně jiným? To se dozvíme již za 6 dní.

Jak by se vám novinka od Xiaomi líbila, pokud by se informace z TENAA potvrdily?

 

Zdroj: GSMArena.com, AndroidHeadlines.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)