Tablety a ohebné mobily prý brzy koupíme pod další značkou

Oppo tablety ohebné mobily

Segment tabletů nabírá po letech druhý dech, oblast flexibilních mobilů se zase veze na vlně stále větší popularity založené na revolučním řešení. Oba tyto druhy přístrojů každopádně nejspíš musejí aktuálně zajímat každého výrobce, který úplně neignoruje současné trendy. Ještě předtím, než na nový tablet trochu překvapivě začala lákat Nokia, bylo s tímto druhem chytrého zařízení spojováno například čínské Oppo. To teď tento záměr potvrdilo a navíc nepřímo oznámilo také to, že chystá ohebné mobily.

“Náš první tablet uvedeme v první polovině roku 2022. Současně pracujeme na mnohotvarých smartphonech,” prozradil poněkud obšírně viceprezident společnosti Oppo Liu Bo. Další detaily neprozradil, ale pojmem “multi-form smartphone” s největší pravděpodobností myslel právě ohebný mobil. Připomeňme, že Oppo už má na svědomí model X 2021 (zkoušeli jsme) s rolovacím displejem. Jde však pouze o koncept, který se nedostal do masové výroby.

Tak snad se můžeme těšit, že na trhu s různě flexibilními telefony a také tablety bude během příštího roku zase o něco větší konkurence. Minimálně Oppo k tomu hodlá nějak přispět. Oznámení je logickou součástí toho, že firma nedávno představila novou verzi nadstavby ColorOS, která se mimo jiné chlubí lepší přizpůsobitelností na různé velikosti displejů.

Který ohebný telefon se vám v současnosti nejvíc líbí?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)