Seznamka Tinder bojuje s žalobami: Uživatelé už ji nemůžou žalovat

seznamka tinder zaloby soud

Nejrozšířenější seznamka Tinder, nedávno aktualizovala podmínky využívání svých služeb. Několik uživatelů si nezávisle na sobě všimlo, že v sekci 16 ve výše zmiňovaných podmínkách, se přímo píše, že ani vy ani Tinder jako společnost, nemůžete jeden na druhého podávat žaloby k soudu. 

Cesta ven je zbytečně zdlouhavá

Existuje cesta, jak se této změně pravidel vyhnout, je však zdlouhavá a zbytečně složitá. Je totiž třeba zaslat Tinderu email obsahující vaše celé jméno, současnou adresu trvalého bydliště a telefonní číslo spojené s vaším Tinder účtem, společně s písemným prohlášením, že si nepřejete, aby se vás tato změna jako uživatele týkala.

seznamka tinder

Podobné změny jsou obecně chápány jako pokus Tinderu o řešení sporů v rámci American Arbitration Association, namísto klasického soudního řízení. Jedná se o neziskovou organizaci, založenou v roce 1926, která se specializuje na mimosoudní řešení civilních sporů.

Seznamka Tinder chrání sama sebe

Oblíbená seznamka Tinder se tímto způsobem snaží vyhnout dalším žalobám, jejichž počet v posledních letech stoupá. Aktuálně čelí například žalobě kvůli údajné věkové diskriminaci vůči uživatelům starším než 30 let. Pro ně je totiž cena služby Tinder Plus téměř dvakrát vyšší v porovnání s mladšími uživateli. Je tedy poměrně jasné, že nová pravidla jsou jednostranně výhodná ve prospěch Tinderu a jeho mateřské společnosti Match Group.

Tinder Dating app. Meet People
Tinder Dating app. Meet People

Používali byste Tinder i s novými podmínkami?

Zdroje: Android Authority, Broke-Ass Stuart, GDI

Jan Nedbal
O Autorovi - Jan Nedbal

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)