Tinder: flirtujte, randěte, seznamujte se

tinder 22

Hledáte partnera/partnerku? Nejste přeborník v klubovém balení protějšků? V tom případě byste mohli vyzkoušet aplikaci Tinder. Jedná se o jednu z nejlepších mobilních aplikací určenou k seznamování. My si v tomto krátkém článků napíšeme, jak tato aplikace vlastně funguje a co přesně nabízí.

tinder 2

Přihlášení

Abyste se do aplikace Tinder mohli přihlásit, musíte mít Facebookový účet. Pro odpůrce této sociální sítě to může představovat docela velký problém, nicméně bez FB účtu se bohužel nikam nepohnete. Hned při autorizaci s vaším FB účtem jste upozorněni na to, že se nemusíte obávat samovolného sdílení informací na váš FB profil. Seznamování přes Tinder je tedy opravdu diskrétní.

tinder 3

Líbí/nelíbí aneb princip Tinderu

Po úspěšném přihlášení se dostáváte do graficky jednoduchého rozhraní, ve kterém se objevují protějšky, jejichž preference si upravíte v nastavení aplikace. Levým “vysouvačem” se dostanete do hlavního menu aplikace, kde si v kolonce Předvolby Objevů nastavíte, jakou slečnu/mladíka si představujete. V tomto nastavení můžete posuvníkem upravit, do jaké vzdálenosti má Tinder protějšky vyhledávat (aplikace má přístup k vaší poloze). Je zde i nastavení věkového rozmezí. Když jsou všechny vaše preference nastaveny, můžete se vydat na “lov”. Na obrazovce se vám začnou objevovat fotografie protějšků splňující všechna kritéria vašeho nastavení. Tažením prstu po fotografii z levé do pravé strany, nebo stisknutím zeleného srdíčka, projevíte o osobu na fotografii zájem. V opačném případě, tedy při tažení prstu zprava, nebo stisknutím křížku, dáte najevo, že o osobu na fotografii nemáte zájem. Stejně tak, jako hodnotíte ostatní uživatele/uživatelky, hodnotí i oni vás. U každého profilu vidíte nejen sérii fotografií, ale také se dozvíte, zda s dotyčným nesdílíte Facebookové přátele a zájmy.

tinder 6

Propojení

Při vzájemném hodnocení uživatelů Tinderu dochází k tzv. propojení. Jedná se o stav, kdy oba uživatelé o sebe projevili zájem. V takovémto případě vás aplikace na propojení upozorní a přidá vaši “shodu” do zpráv, odkud jí/jemu můžete napsat zprávu. To, co poté napíšete vašemu protějšku, už záleží pouze na vás. V každém případě mějte na paměti, že zájem projevili oba účastníci hodnotícího procesu, což v překladu znamená, že se pravděpodobně slečně/mladíkovi líbíte. Vytaste tedy z rukávu vaši oblíbenou balící frázi a jděte na věc!

tinder match

Nastavení aplikace

Kromě nastavení preferencí vyhledávání lze v Tinderu také nastavit pár dalších drobností. Jedná se především o upozornění aplikace. V nastavení si můžete zaškrtnout to, že chcete, aby vás Tinder upozorňoval na nová propojení, zprávy a “Líbí se” pro momentky. Momentky jsou fotografie, které si každý uživatel může libovolně vkládat do svého profilu. Tyto fotografie můžou ostatní uživatelé “likovat”. Posledním prvkem nastavení je zobrazení vzdálenosti. Buďto si necháte zobrazit vzdálenost v kilometrech, nebo v mílích. Tinder je u nás docela hodně používaný i cizinci.

tinder nastaveni

Tinder: Dating app. Meet. Chat
Tinder: Dating app. Meet. Chat

A co vy, podařilo se vám už přes Tinder někoho sbalit? :)

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (25)