Samsung Wireless Charger Duo: Vyzkoušeli jsme duální bezdrátovou nabíječku

dualni bezdratova nabijecka samsung

Do redakce se nám dostala zajímavá bezdrátová nabíječka Samsung Wireless Charger Duo. Už z fotografií i z názvu poznáte, že má něco speciálního – dvě plochy pro bezdrátové nabíjení. S tímto zařízením tak můžete nabíjet například dva telefony zároveň. Jedinou podmínkou je podpora Qi nabíjení.

Duální bezdrátová nabíječka Samsung Wireless Charger Duo

V posledních letech se bezdrátové nabíjení dostává do popředí. A to hlavně kvůli čínským výrobcům, kteří bezdrátové nabíjení skrze standard Qi začínají podporovat. Korejská společnost Samsung na druhou stranu patří k těm výrobcům, kde jsme bezdrátové nabíjení mohli vidět již hodně dávno. K dispozici je bezdrátové nabíjení nejen pro telefony, ale i třeba pro chytré hodinky Samsung. Pokud vlastníte více produktů s bezdrátovým nabíjením, mohla by se vám hodit duální nabíječka, na které můžete bezdrátově nabíjet dvě zařízení zároveň.

Samsung Wireless Charger Duo

Samsung Wireless Charger Duo EP-N6100 se dá pořídit v černé a bílé barvě. K testování jsme měli k dispozici bílou verzi. V balení nalezneme samotnou nabíječku, manuály, USB-C kabel o délce 1,2 metru a také výkonný adaptér. Samotná bezdrátová nabíječka na mobil se nedá nějak složit nebo rozdělat. Vše je pevně přidělané.

Kvalita zpracování je na vysoké úrovni. Používá se plast až na protiskluzové podložky na spodní straně. Samotný plast je pevný, vše dobře lícuje k sobě a vzhledem k tomu, že většinou bude nabíječka na stole, tak bychom se rozhodně nebáli kvality zpracování. Co vás možná překvapí, je velikost nabíječky. I když se využívá dvojité nabíjení, tak je zařízení stále hodně malé. Přesné rozměry jsou 209.3 x 88.5 x 96.5 mm a hmotnost 296 gramů.

K samotnému designu se toho nedá moc vytknout. V podstatě se spojují dva klasické designy, které jsme mohli vidět i u starších Samsung nabíječek. Levá strana je určena hlavně na telefon, protože funguje i jako stojánek. Pokud váš telefon podporuje Always On Display, tak neustále uvidíte čas, notifikace apod. Trochu nemile nás překvapilo, že se levá část nedá sklopit dolů, což naznačuje i to, že nabíječka není určena na cesty. Práva strana je svým designem uzpůsobena chytrým hodinkám, nicméně zcela bez problémů se dá nabíjet i telefon.

Samsung Wireless Charger Duo

Samsung Wireless Charger Duo

1.0
  • Rozměry 209,3 × 88,5 × 96,5 mm
  • Hmotnost 296 g
  • Konektivita Qi nabíjení
  • Baterie nemá
  • Představení na trh 2018
  • Ostatní Duální bezdrátová nabíječka

Rychlé nabíjení pro obě zařízení zároveň

Obě nabíjecí podložky mají na přední straně vlastní LED diodu, podle které poznáte, co se zrovna děje. Pokud svítí červené, tak se položené zařízení bezdrátově nabíjí. Jakmile svítí zeleně, tak je kompletně nabité. Na zadní straně si můžete všimnout, že má nabíječka poměrně velké chlazení v podobě tří větráčků. Musíme potvrdit, že chlazení odvádí skvělou práci, i při nabíjení dvou zařízení zároveň, se nabíječka zahřívá minimálně. Uvnitř jsou schované větráky, ale slyšeli jsme je jen v případě, kdy jsme dali ucho až nabíječce.

samsung galaxy dualni bezdratova nabijecka

Vzhledem k tomu, že se podporuje standard bezdrátového nabíjení Qi, tak k využití nabíječky nemusíte mít Samsung zařízení. Bez problémů nám fungoval Samsung Galaxy Note 9Huawei Mate 20 Pro, Xiaomi Mi Mix 3 anebo Apple iPhone XS. Ale také hodinky Samsung Gear Sport, Gear S3 anebo Galaxy Watch. Stačí si pohlídat to, že vaše zařízení má certifikaci Qi a můžete nabíječku využívat. S Apple Watch nabíječka nefunguje, protože tyto hodinky vyžadují speciální Qi konektor a bohužel nezáleží, jestli má Apple hodinky 4. nebo 3. generace. Maximální rychlost nabíjení je 7,5W. Nejčastěji jsme bezdrátové nabíjení používali s telefonem Samsung Galaxy S8. S klasickou nabíječkou jsme tento telefon nabili z nuly na 100 % za 1 hodinu a 38 minut. Bezdrátové nabíjení nám zabralo cca 2 hodiny a 23 minut. Pokud jsme zároveň nabíjeli dvě zařízení, tak jsme dosáhli výsledku 2 hodiny a 41 minut.

Za tuto nabíječku zaplatíte 2 190 Kč, jak ukazují data serveru Heureka. To není zrovna malí cena, na druhou stranu klasická rychlá nabíječka pro jedno zařízení od Samsungu stojí cca 1 000 Kč. Pokud tedy plánujete koupi bezdrátové nabíječky a máte více zařízení s Qi standardem, tak můžeme Samsung Wireless Charger Duo doporučit. Oproti klasické nabíječce ušetříte místo, bude stačit jeden adaptér a navíc půjde využít jedna část jako stojánek.

Za zapůjčení děkujeme společnosti Samsung.

Používáte bezdrátovou nabíječku? Jak se vám líbí Samsung Wireless Charger Duo?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)