Samsung Galaxy S6 dostává v Koreji Android 6.0.1 Marshmallow

SamsungGalaxyS6EdgePlus2

Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge jsou smartphony, jejichž největším problémem je dosud stále nedostupný update na nejnovější verzi systému Android. Zatímco většina výrobců už své vlajkové modely aktualizovalo, Samsung zatím aktualizaci jen stále oddaluje. Původně měla být dostupná na konci minulého roku, později byla aktualizace odložena na leden 2016, jenže ani ten se zatím nezdá být splněn.

Nyní však hlásí uživatelé z Jižní Koreje, kde je Samsung doma, že aktualizace začíná být dostupná, a to rovnou na verzi systému 6.0.1. Datum sestavení aktualizace říká, že je hotová od 22. ledna, což je poměrně mladá verze. Zatím má za sebou asi týden testování, což by sice mělo testujícím ukázat stabilitu a rychlost systému, nemusí být ale odladěný pro každý případ.

Samsung Galaxy S6 a Marshmallow u nás?

Samozřejmě to neznamená, že by aktualizace byla za pár dní dostupná i u nás. Většinou trvá několik týdnů, ne-li měsíců, než se aktualizace od vydání v Koreji dostane až k nám. Pravděpodobně bychom se mohli dočkat do konce února, ale jisti si být nemůžeme.

Obrázky jsou pouze ilustrační, pořízené na původní beta verzi systému

Zdroj: AA

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)