Samsung Galaxy S4 Mini Value Edition – drahá sranda ve střední třídě

Galaxy S4 mini VE

Vzpomínáte ještě na odvozeninu ze Samsungu Galaxy S4 v podobě značně odlehčeného modelu Galaxy S4 Mini? Samsung má již delší dobu ve zvyku vytvářet ze svých starších modelů, které měly v minulosti úspěch, tyto telefony. Ty pak obvykle doplní přídomky jako Neo, Value Edition či Plus. Nově mezi tyto znovuzrozené smartphony přibyl také model Samsung Galaxy S4 Mini Value Edition (na některých trzích pojmenovaný Galaxy S4 Mini Plus).

Vylepšení se v tomto případě omezilo pouze na výkon telefonu. Nově se tento mobil může pochlubit 64bit chipsetem Qualcomm Snapdragon 410 se čtyřmi jádry Cortex-A53 taktovanými na 1,2 GHz. Grafický výkon pak obstarává čip Adreno 306. Zbylé parametry však zůstaly zachovány a tak zde nalezneme 4,3″ qHD Super AMOLED displej. Operační paměť má kapacitu 1,5 GB a interní úložiště nabídne pouze 8 GB, naštěstí však rozšířitelných o microSD paměťové karty. Hlavní fotoaparát má rozlišení 8 MPx a přední kamerka nad displejem nabídne 1,9MPx snímky. Změny se bohužel nedostavily ani v případě baterie, ta tak stále nabídne kapacitu pouze 1900 mAh.

Samsung Galaxy S4 mini Value Edition

Modernizovaná verze telefonu Samsung Galaxy S4 mini se začíná prodávat v několika vybraných evropských zemích a mimo jiné také v České republice. Cena telefonu Samsung Galaxy S4 Mini VE se u nás pak pohybuje v rozmezí 5500 – 6500 Kč s DPH.

Co na Samsung Galaxy S4 Mini Value Edition říkáte?

Zdroj: GSMArena.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (39)