5G verze Galaxy S10 je největším telefonem Samsungu. Má rovnou 6 fotoaparátů

5G připojení samsung galaxy s10 5g

O všech hlavních Samsung Galaxy S10 telefonech jsme již informovali. Nicméně korejská společnost představila ještě jednu okrajovou verzi. A to Samsung Galaxy S10 5G a i když název napovídá, že půjde o podporu sítí nové generace, tak má nový smartphone ve skutečnosti mnohem více nových funkcí. Dokonce se jedná o největší telefon, který jsme od Samsungu mohli vidět a překonává i Galaxy Note 9.

Samsung Galaxy S10 5G má 6,7″ velký displej a 3D kameru navíc

Tento telefon má 6,7″ velký Dynamic AMOLED displej, který je zaoblený. Má rozlišení 1440p+ a nechybí ani jiné funkce z Galaxy S10 telefonů jako je podpora HDR10+ anebo ultrasonická čtečka otisků prstů v displeji. Nový telefon již podporuje sítě nové generace (Co je to 5G?). Vzhledem k tomu, že v Česku v následujících měsících mobilní internet nové generace nebude, tak se zde ani tento telefon nebude prodávat.

K prodeji však bude v Evropě i USA, dokonce bude dostupný ve verzích se Snapdragonem 855 nebo Exynosem 9820 podle regionu. Pokud tedy o telefon budete mít zájem, půjde z evropských zemí poměrně jednoduše importovat a normálně s ním můžete fungovat na 4G/3G sítích v Česku. Dále má Galaxy S10 5G celkem 8GB RAM paměť a 256GB vnitřní úložiště. Z nějakého důvodu už se ale nedostalo na podporu microSD karet.

Samsung Galaxy S10 5G

Samsung Galaxy S10 5G

Další vylepšení jsme se dočkali u fotoaparátů. Telefon má celkem 6 snímačů. Na zadní straně jsou čtyři, na přední dva. Základ je stejný jako u Galaxy S10+. Na zadní stranu se však přidala 3D kamera, která má na starost hloubku scény. Jde v podstatě o stejnou technologii, kterou má Honor View 20. Nový telefon má také větší baterii, ta má kapacitu 4 500 mAh a poprvé podporuje 25W rychlé nabíjení. Samotné rozměry jsou 163× 77×8 mm a váží 200 gramů. Zbytek funkcí už je totožných se Samsung Galaxy S10, na kterou již připravujeme recenzi. Datum vydání je plánováno na jaro 2019, cena nebyla odhalena.

Chtěli byste Samsung Galaxy S10 5G i v České republice?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)