Samsung Galaxy S IV možná přijde s bezdotykovým ovládáním

samsung-logo

Vzpomínáte si na přístroj Sony Xperia Sola, který měl přinést jakousi revoluci v oblasti telefonů s dotykovým displejem? Tento model od Sony umožňuje ovládat přístroj, i když se  vaše prsty nedotýkají displeje a poletují krátkou vzdálenost nad povrchem. Ačkoliv vypadá tento koncept velice zajímavě a uplatnění určitě najde, společnosti Sony se s propagováním a prodejem tohoto přístroj moc nedařilo. Nově pronikají spekulace, že by Samsung mohl podobnou technologii přinést i do očekávané vlajkové lodě Galaxy S IV. Použít by měl údajně bezdotykovou technologii maXTouch S od společnosti Atmel. Korejská společnost by tak mohla využít bezdotykové ovládání ke speciálním gestům a přidat telefonu zcela nové možnosti. Jelikož se kolem přístrojů řady Galaxy S utvořil určitý kult nadšenců a společnost Samsung umí své přístroje výborně prodat, mohla by se tato technologie dostat do povědomí všech uživatelů a postavit nový vlajkový model korejského výrobce před konkurenci. Dokáže se bezdotykové ovládání uplatnit?

BCUdm-CMAAf7nX-540x412

A co jiného o Samsungu Galaxy S IV víme? Přijde s 5palcovým Full HD displejem, čtyřjádrovým procesorem Exynos 5 Octa SoC, 2GB RAM pamětí, 13MPx fotoaparátem a Androidem 4.2 Jelly Bean pod kapotou. Zatím to vypadá, že bude tento model představen již 15. března.

zdroj: phonearena.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

pic

Samsung Galaxy S IV v šesti variantách

Zprávičky Jan Olejník Jan Olejník
2 min. uložit na později

Komentáře (7)