Samsung Galaxy Note 5 odhalen ještě před oficiálním představením

galaxy-note-5

Okolo připravovaného phabletu Samsung Galaxy Note 5 se rojí různé informace a úniky již několik týdnů. Postupně nám tak například výrobce pouzder poodhalil vzhled připravované novinky, který následně potvrdil i zdroj evleaks. Ten nám zároveň odhalil vzhled další připravované novinky – Galaxy S6 Edge+. Obě tyto novinky by pak měly být oficiálně představeny 13.8.2015 na akci Samsung Unpacked. Fanoušci Samsungu by teď měli zpozornět, jelikož na Redditu se objevily poměrně detailní fotografie telefonu Samsung Galaxy Note 5 včetně jeho balení, které prozrazuje podstatnou část hardwarových specifikací.

Samsung Galaxy Note 5 balení

Informace na balení prozrazují přítomnost blíže nespecifikovaného 64bit osmijádrového chipsetu, dle dřívějších úniků by se mělo jednat o Exynos 7420 s úspornými jádry Cortex-A53 a výkonnými Cortex-A57. Grafický výkon by pak měl s nejvyšší pravděpodobností obstarávat čip Mali-T760MP8. Balení telefonu dále prozrazuje přítomnost 4 GB operační paměti RAM, dle příspěvku na Redditu je však po spuštění telefonu volných pouze přibližně 50% z této kapacity. Interní úložiště u zachyceného telefonu skýtalo 32 GB prostoru, lze však předpokládat, že se telefon bude prodávat ve více paměťových variantách. Slot na microSD paměťové karty zde chybí. Displej telefonu nabídne úhlopříčku 5,7″, QHD rozlišení a Super AMOLED technologii. Hlavní fotoaparát nabídne 16MPx snímač a optickou stabilizaci obrazu, přední kamerka nad displejem pak vyprodukuje až 5MPx snímky. Samozřejmostí je přítomnost LTE sítí. Nejednoho uživatele pak zajisté potěší přítomnost bezdrátového nabíjení.

Jak již prozradily předešlé úniky informací, Samsung Galaxy Note 5 designově vychází z aktuální vlajkové lodi společnosti, modelu Galaxy S6. Nabídne tak tvrzené sklo po obou stranách a kovový rám. Pro lepší držení pak výrobce zaoblil hrany zad telefonu. Poměrně hodně diskutovaná byla také mechanika vysouvání zabudovaného stylusu S Pen. Po řadě dohadů však máme konečně jasno, S Pen se bude vysouvat za pomoci pružiny, samotný způsob vysouvání pera bude podobný jako například u některých slotů pro paměťové karty. Po zmáčknutí vršku tak pero samo nadskočí a uživatel jej bude moci pohodlně vyjmout z těla telefonu.

Stejný příspěvek na Redditu pak obsahoval také fotografie telefonu Samsung Galaxy S6 Edge+, který by dle všeho měl být představen současně s modelem Galaxy Note 5. O hardwarových specifikacích Galaxy S6 Edge+ sice autor příspěvku na Redditu mlčí, nicméně dle dřívějších informací by měla být jednou z hlavních změn oproti Galaxy S6 Edge zvětšení úhlopříčky displeje a navýšení operační paměti na 4 GB. Na kompletní informace o obou velmi dobře vybavených novinkách si tak budeme muset počkat až do zmíněné události Samsung Unpacked, která se odehraje 13. srpna.

Těšíte se na Samsung Galaxy Note 5, nebo vás víc zaujal Galaxy S6 Edge+?

Zdroj: AndroidAuthority.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (36)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek