Samsung Galaxy Golden 2 SM-W2015: druhá generace “véčka” s Androidem se blíží

sgg

Samsung má ve svém portfoliu pěknou řádku chytrých telefonů s Androidem. Některá zařízení si získala mezi zákazníky značnou popularitu po celém světě, v čele s modelovými řadami Galaxy S a Galaxy Note. Naopak některé telefony lze považovat za “experimentální” – například Galaxy Note Edge, nebo zaoblený Galaxy Round. Prakticky všechny smartphony od Samsungu lze ale z hlediska koncepce považovat za klasiku, kde čelní straně dominuje dotekový displej, sloužící k zobrazování i ovládání telefonu.

Úplně jiným směrem se vydává telefon Galaxy Golden 2 SM-W2015 – zatím oficiálně neoznámená novinka, která se objevila na stránkách čínského certifikačního úřadu TENAA. Jedná se o nástupce první generace Galaxy Golden, který byl dostupný, jak ostatně naznačuje i název, pouze ve zlaté barvě. Asi nejzásadnějším rysem je provedení “véčko” – jedná se tedy o telefon s odklápěcím displejem, přičemž na spodní straně najdeme hardwarovou klávesnici, zatímco druhou polovinu zabírá displej. Jednu obrazovku také nalezneme na vnější straně zařízení – ta je dostupná v zavřeném stavu.

Také Galaxy Golden 2 bude dostupný ve zlaté barvě a od svého předchůdce se bude lišit především lepší hardwarovou specifikací. Srdcem má být čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 801 s taktovací frekvencí 2,5 GHz, kterému sekunduje grafika Adreno 330, 2 GB operační paměti RAM a 16 GB interního úložiště. Smartphone je vybaven dvěma AMOLED displeji s úhlopříčkou 3,9 palce a rozlišením 1280 x 768 obrazových bodů. Telefon disponuje dvěma fotoaparáty – hlavním s rozlišením 16 Mpx, schopným zachycovat video v rozlišení až 2160p, a sekundárním 3,7Mpx. Operačním systémem je Android 4.4.4 KitKat, telefon je velký 153,5 x 78,6 x 8,5 milimetrů a váží 173 gramů.

V tuto chvíli nejsou známy informace o tom, kdy by se Samsung Galaxy Golden 2 měl objevit na trhu, nicméně je poměrně nepravděpodobné, že by se mohl prodávat mimo Asii. Nicméně zatím čekáme na oficiální oznámení.

Koncept “dotekového véčka” je jistě zajímavý, nicméně je otázkou, zda je o telefony tohoto provedení vůbec zájem. Pokud by se takový mobil prodával na našem trhu, uvažovali byste o jeho koupi? Podělte se o své názory a argumenty pro i proti v diskuzi pod tímto článkem!

Zdroje: Hi-Tech, GSM Arena, TENAA, Gadgetz Arena, Phone Dog, Phone Arena, TENNA, SamMobile.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)