Samsung Galaxy A9 Pro (2019): Nový telefon má mnoho společného s Galaxy S10. Zaplatíte za něj méně

Samsung-Galaxy-A9-Pro-2019-predstaveni

Zrovna včera jsme mohli vidět první fotografie Samsung Galaxy S10, na kterých se potvrdily věci jako otvor v displeji anebo 3 hlavní fotoaparáty. Tyto dvě věci nechybí ani novince s názvem Samsung Galaxy A9 Pro. Telefon byl představen v Jižní Koreji a očekává se, že zanedlouho se objeví i v Evropě.

Samsung Galaxy A9 Pro je globální verzí telefonu Galaxy A8s

Na konci minulého roku jsme mohli vidět představení Samsung Galaxy A8s, což je telefon, který je speciálně určen pouze pro čínský trh. Novinka Samsung Galaxy A9 Pro (2019) je globální verzí telefonu. Začne se prodávat nejprve v Jižní Koreji a později by se měla objevit i ve zbytku světa. Po stránce parametrů je na tom Galaxy A9 Pro (2019) stejně jako Galaxy A8s.

samsung galaxy a9 pro

Displej má velikost 6,4 palců. jedná se o IPS panel, což není překvapivé. Samsung se snaží cenu telefonů snižovat, mimo jiné i náhradou AMOLED panelů. Rozlišení displeje je 2340 x 1080 pixelů. Chrání jej 2,5D tvrzené sklo. O výkon se stará Snapdragon 710, který doplní 6GB RAM a 128GB vnitřní paměť. Úložiště jde rozšířit i pomocí microSD karty. Na zadní straně jsou celkem tři fotoaparáty.

Hlavní má 24 MPx a světelnost F/1,7. Sekundární telefoto má 10 MPx a světelnost F/2,4. Třetí 5 MPx fotoaparát zajišťuje informace o hloubce a pomáhá s portréty. Selfie kamera na přední straně má 24 MPx. Na zadní straně je také čtečka otisků prstů. Samotná záda telefonu chrání rovněž tvrzené sklo. Baterie má kapacitu 3 400 mAh a podporuje se rychlé nabíjení. V prodeji v Jižní Koreji bude od konce února za cenu 599,500 KRW, což je v přepočtu cca 12 tisíc Kč. Dostupnost v Evropě nebyla potvrzena, šance jsou ale velké, už jen třeba, protože jiné telefony této řady jako Galaxy A7 (2019) nebo Galaxy A9 (2019) se u nás prodávají.

The Galaxy A8s hole animation is great! The Galaxy S10 will do the same.

The Galaxy A8s hole animation is great! The Galaxy S10 will do the same.

Jak se vám líbí Samsung Galaxy A9 Pro (2019)?

Zdroj: fonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)