Samsung chystá levnější telefony střední třídy. Společnost chce více konkurovat čínským výrobcům

samsung levnejsi stredni trida

Za týden uvidíme představení nové řady Samsung Galaxy M, která se zaměří hlavně na nízkou cenu. Jenže podle posledních informací z Jižní Koreje se bude zlevňovat i střední třída. A to je skvělá zpráva. Protože poslední Samsung telefony střední třídy nejsou vůbec špatná zařízení, sráží je hlavně vysoká cena. Hlavním důvodem nižší ceny jsou čínská konkurence od Xiaomi, Huawei, Honor, Oppo nebo Vivo. Nižší cena se má týkat řady Galaxy A.

Levnější telefony střední třídy od Samsungu uvidíme již brzy

Právě u nedávno recenzovaných telefonů Samsung Galaxy A7 a Samsung Galaxy A9 jsme nejvíce kritizovali vysokou cenu. Nejsou to špatné telefony, ale kvůli vysoké ceně se nejedná o zcela výhodný nákup a konkurence za stejnou cenu jako Samsung nabízí mnohem více. Jedna z věcí, která má snížit cenu telefonů, je použití LCD panelů namísto AMOLED.

samsung galaxy a8s design

Změny máme vidět už u telefonu Galaxy A60, což by měl být nový název pro model Galaxy A10. Zajímavé je na tom to, že jsme LCD panel mohli vidět už u nedávno představeného modelu Galaxy A8s. Jenže nějakou nižší cenu u něj nevidíme. To je způsobeno ale tím, že jde o první telefon s dírou v displeji, takže si Samsung cenu nadsadil.

Jste spokojeni s cenou Samsung telefonů, nebo by měly zlevnit na úkor použití levnějších komponentů?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)