Qualcomm představil konkurenta pro Samsung Galaxy Gear – chytré hodinky Qualcomm Toq

qualcomm_toq_white_headset

Sotva jsme se dozvěděli jak, vypadají chytré hodinky Samsung Galaxy Gear, už je tu jejich první vyzyvatel. Trochu neobvykle se na pole koncových zařízení vydala společnost Qualcomm a představila vlastní model chytrých hodinek pod názvem Toq. Hodinky jsou vyrobeny v jednoduchém designu, neobsahují žádná tlačítka ani konektory. Na rozdíl od hodinek Gear (Super AMOLED) se mohou pyšnit displejem technologie Mirasol, která stojí na pomezí mezi e-ink a klasickými displeji. Z obou technologií si Mirasol bere ovšem to nejlepší, z klasických displejů barvy, z e-ink displejů výbornou čitelnost na slunci a velice nízkou spotřebu. Qualcomm uvádí, že hodinky vydrží v provozu v řádu dní a jsou si natolik jisti, že hodinky ani neopatřily vypínacím tlačítkem a tudíž budou hodinky vždy připraveny k akci. Hodinky se ovládají skrze kapacitní dotykový displej a jediný aktivní prvek mimo displej je ploška na pásku hodinek, která slouží pro uzamčení displeje proti nechtěným dotykům. Toq půjdou propojit s telefonem se systémem Android 4.0.3 a vyšším. Hodinky budou sloužit jak notifikační centrum a díky “opravdu bezdrátovému” Bluetooth stereo headsetu také jako handsfree souprava a hudební přehrávač. Notifikace dají hodinky najevo jemnými vibracemi a samozřejmě oznámením na displeji.

qualcomm_toq_black

Asi největší inovací, hned po použití displeje Mirasol, ale bude bezdrátové nabíjení, jak hodinek, tak i obou sluchátek pomocí technologie Qualcomm WiPower LE. Z důvodu zachování únosné tloušťky a vyváženého designu hodinek byla baterie umístěna do spony na vnitřní stranu zápěstí. Jako nabíječka bude sloužit přepravní pouzdro na sluchátka. Hodinky večer, doufejme, že ne každý, odložíte do krabičky a ráno budou opět připraveny k použití.

qualcomm_toq_white_charger

Do hodinek půjdou samozřejmě doinstalovávat další aplikace a bude se tak dít přes obslužnou aplikaci ve vašem mobilním telefonu. Samozřejmě bude možné si zvolit vlastní design hodin, počasí atd. Toq vám umožní zobrazit SMS zprávy, emaily, události z kalendáře, zmeškaná volání a v kombinace s handsfree také přijímat hovory nebo ovládat hudební přehrávač.

qualcomm_toq_white_headset

Qualcomm Toq by měli na trh dorazit ve čtvrtém kvartálu tohoto roku, údajně už v říjnu, za předpokládanou cenu 300$ bez daně (okolo 7200,- Kč s daní) za základní model s nabíječkou. Těšit se ale můžeme také na variantu “Premium Audio Edition”, která bude navíc obsahovat výše zmíněná stereo sluchátka s nabíjecím pouzdrem. Hodinky budou dostupné v bílé a černé barevné variantě.

qualcomm_toq_black_battery

Teď se můžete podívat na první pohled našich kolegů z Engadget, kteří se jako obvykle dostali k novince jako první.

Qualcomm Toq Mirasol Smartwatch hands-on | Engadget

Qualcomm Toq Mirasol Smartwatch hands-on | Engadget


Nakonec tu ještě máme dvě oficiální videa přímo od Qualcommu, kde jedno ukazuje běžný den s hodinkami a druhé představuje ono “opravdu bezdrátové” Bluetooth stereo handsfree.

http://youtu.be/SQsmmdD-GYI

 

http://youtu.be/Zh7MsvhnA1Y

 

Subjektivně musíme říci, že Qualcomm Toq jsou velice povedené a po designové stránce poráží Samsung Galaxy Gear na celé čáře. Co si o tom myslíte vy?

zdroj: Qualcomm Toq, AndroidCentral, Engadget, AndroidGuys

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)