TOPlist

Další krok k odstranění 3,5mm jacku u telefonů: Qualcomm aptX Adaptive představen

audio kodek bluetooth qualcomm aptx adaptive

Na veletrhu IFA se dostalo i na společnost Qualcomm. Ta představila nový kodek aptX Adaptive. Ten se zaměřuje na bezchybné přehrávání zvuku ve vysoké kvalitě pomocí Bluetooth. Zaměřen už je na dobu bez 3,5mm audio konektorů, jak ukazuje i infografika společnosti Qualcomm.

Kodek Qualcomm aptX Adaptive se přizpůsobuje obsahu

Hlavní rozdíl oproti starším kodekům aptX a aptX HD je v tom, že se přizpůsobuje přehrávanému obsahu, ať už je to hraní her, přehrávání videí nebo poslech oblíbených písniček na Spotify či jiné platformě. Od toho je odvozen i název Adaptive. Vytvořen je tak, aby uživatel nic nemusel řešit, podobně jako to je u drátových sluchátek.

Qualcomm aptX Adaptive transforms wireless audio

Qualcomm aptX Adaptive transforms wireless audio

S kodekem aptX Adaptive připojíte sluchátka k telefonu pomocí Bluetooth a rovnou dostanete vysokou kvalitu přehrávání bez chyb. Novinka je kompatibilní i se staršími standardy aptX a aptX HD. Odstraňování 3,5mm audio konektoru z telefonů bere mnoho uživatelů jako chybu, Qualcomm se ale snaží ukázat, že bezdrátová sluchátka jsou na tom stejně dobře, jako drátová.

qualcomm aptx adaptive kodek

A kdy se nového kodeku dočkáme? Velice pravděpodobně až u nového čipsetu Snapdragon 855, ten by se měl představit koncem prosince 2018, ale chytré telefony s tímto čipsetem dorazí až na jaře 2019.

Používáte bezdrátová sluchátka s podporou kodeku aptX?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)