Představujeme Motorolu CLIQ a prosředí MOTOBLUR

motorola-lenovo-logo

Své první počiny s Androidem představila Motorola hned v první den konference Mobilize 09 v San Francisku. Očekávání velkolepé akce, na které Motorola představí několik telefonů se systémem Android, se ale nenaplnilo. Motorola na svém mítinku přesto překvapila. V prví řadě všem vyrazila dech počtem představených telefonů, nakonec byl totiž k vidění pouze jeden, o rozruch se ale postaralo i nové uživatelské prostředí Motoblur.

motorola_cliq_dext

Představený telefon Motorola CLIQ sám o sobě není zase tak zajímavý. Svými parametry leží někde mezi telefony T-Mobile G1 a HTC Hero. Daleko atraktivnější je nové uživatelské prostředí. Motoblur se od klasického Androidu na první pohled liší několika přidanými ikonkami, změn je přesto více. Ta hlavní, která zároveň plní všechna marketingová oznámení Motoroly, jsou widgety a úzké propojení se sociálními službami. Podobný telefon zaměřený na sociální sítě chystá i HTC jako model Tattoo, který by na trh mohl přijít dříve.

motorola_demo

Prostředí Motoblur uživateli umožní doslova nacpat obsah sociálních sítí na hlavní plochu telefonu, stačí si vybrat – Facebook, Myspace, Twitter, Flickr, Gmail, LastFM, a mnoho dalších. Widgety mají být přitom jednoduché na ovládání. Ovládání všech sítí najednou a z jednoho místa je ale nesporná výhoda. Prostředí Blur by také mělo nabízet funkce jako zálohování dat a kontaktů nebo vyhledání ztraceného telefonu. Jak budou fungovat v praxi nás opravdu zajímá. Pokud se s novým telefonem chcete seznámit blíže, pak Morotola na oficiálním webu nabízí video a k vyzkoušení prostředí Blur i jeho simulátor .

Samotný telefon CLIQ nevypadá vůbec špatně. Jestli si pamatujete naše předchozí zprávy na toto téma, pak vězte, že nejde o žádného nováčka, doposud byl známý pod názvem Morrison. Vysouvací konstrukci s plnohodnotnou klávesnicí kryje displej s obvyklým rozlišením 320 x 480 pixelů. Za zmínku stojí i 5MPx fotoaparát.

Parametry Motoroly CLIQ

  • displej 3.1 palců s rozlišením 320 x 480 pixelů (HVGA)
  • procesor Qualcomm 528 MHz
  • paměti: 256 MB RAM, 512MB ROM, dostupná pro uživatele: 256 MB
  • vysouvací QWERTY klávesnice
  • 5MPx fotoaparát s autofokusem
  • 3.5mm audio konektor
  • konektivita: bluetooth 2.0, GPS, 3G a Wi-Fi
  • akcelerometr a světelný senzor
  • Android verze 1.5 (Cupcake)

Pro plnou specifikaci parametrů klikněte na obrázek níže.

motorola_cliq_dext_specifikace

Pokud jde o barevné kombinace telefonu, asi nepřekvapím, když napíši, že do prodeje půjde v barvě bílé (winter white) a šedo – stříbrné (titanium). Motorola CLIQ se bude prodávat pouze v nabídce operátora T-Mobile US, v dalších zemích pak bude dostupná pod označením DEXT. Na zahraničních trzích by do prodeje měla jít již na podzim. Vedle T-Mobile bude telefon prodávat také španělská Telefónica. A co u nás, stihne to jeden z uvedených nadnárodních operátorů do konce roku?

Podívejte se na zkrácenou prezentaci prostředí MOTOBLUR

Celá keynote Motoroly z Mobilize 09 v podání jejího CEO Sanjay K. Jha

(začátek keynote Motoroly v 01:10, délka 27:10 )

Zdroj: Engadgetmobile.com, MobileBurn.com

archiv
O Autorovi - archiv

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)