PowerLine: Když ikony v notifikační liště nestačí

Aplikace PowerLine-1

O aplikaci PowerLine jsme psali již před 3 lety, od té doby však ušla slušnou cestu a rozhodně se hodí si ji připomenout i dnes. Co dokáže? Nejen do prostoru notifikační lišty přidat další informace formou barevných proužků. Rychle se tak dozvíme například úroveň baterie, frekvenci procesoru, úroveň signálu nebo počet nepřečtených SMS.

PowerLine: Další informace formou barevných proužků

Notifikační lišta moderních telefonů prozrazuje to nejdůležitější – stav baterie, signál, stav připojení nebo některé důležité notifikace. Uživatelé sice mají tyto informace na očích, ne vždy a zároveň ne tou nejpřehlednější formou. Pokud například zapnete hru, notifikační lišta se skryje a údaj o baterii zmizí. Stejně tak informace o signálu formou 4 čárek nemusí vždy stačit, obzvláště pokud potřebujeme přesnější zobrazení. Aplikace PowerLine tyto hodnoty dokáže zobrazit formou barevného proužku, který danou veličinu zobrazí díky tomu přesněji a zároveň je vidět všude.

Mezi hlavní lákadla patří zobrazení:

  • úrovně a teploty baterie,
  • frekvence a vytížení procesoru,
  • úroveň signálu mobilní sítě a WiFi,
  • mobilní data,
  • obsazení paměti RAM a externího úložiště,
  • hlasitost a další.
Aplikace PowerLine-hra

Informace stále na očích

Největší přidanou hodnotu aplikace spatřujeme v tom, že jsou barevné proužky vidět nepřetržitě, a to i po skrytí notifikační lišty. Pokud tak například patříte mezi náruživé hráče mobilních her, může se vám hodit informace o stavu baterie či její teplotě. Během hraní totiž běžně tento údaj v liště zmizí, delší hraní bez pravidelného sledování stavu baterie pak může přinést problémy. V případě použití aplikace PowerLine však bude tento údaj stále na očích.

Některé uživatele může vyděsit dlouhý seznam oprávnění, která aplikace ke svému běhu vyžaduje. Není to však tím, že by si autoři chtěli shromažďovat vaše citlivá data. Jednotlivá oprávnění jsou nezbytná pro měření veličin. A mezi ně patří právě počet nepřečtených SMS či zameškaných hovorů, čemuž odpovídají daná povolení.

Notifikační lišta obohacená o nové prvky

Výhodou je mateřský jazyk aplikace, díky čemuž mohou uživatelé vše pohodlněji nastavit. Po instalaci aplikace PowerLine je vytvořen ukazatel pro stav baterie, ikonou plusu lze vytvářet ukazatele další. Samotná aplikace nám navíc dává slušnou volnost v tom, jak bude výsledný pruh vypadat. Vybírat si můžeme i třeba mezi polohou, vzdáleností od kraje, zarovnáním či šířkou čáry. PowerLine na rozdíl od aplikace Tinycore zvládne i zobrazení pruhu gradientem – tedy plynulým přechodem mezi více barvami podle hodnoty.

Verze zdarma zvládne jen 2 ukazatele

Pozitivní je, že aplikace je k dispozici zdarma. Alespoň tedy základní verze, která nabídne 2 libovolné ukazatele. K dispozici je rovněž verze premium, která umožní přidat více ukazatelů (až 9) a zpřístupní také historii měření až po dobu 3 dní. Za plnou verzi zaplatíte 74 korun.

Povedená aplikace z české “dílny”

Aplikací podobného typu je více, PowerLine však přichází jako jedna z nejpovedenějších alternativ. Základní verze je totiž k dispozici zdarma a umožní uživatelům plnohodnotně využívat hned 2 ukazatele. Oproti své konkurenci pak dokáže detailněji měnit vzhled a polohu jednotlivých indikátorů, což uživatelé jistě ocení. O kvalitách samotné aplikace hovoří i fakt, že si zasloužila známku 4,5 hvězdičky při více než 100 tisíci staženími na Google Play. A co víc – aplikace pochází od českého autora, nákupem jej tedy můžete zaslouženě podpořit.

PowerLine: Status Bar meters
PowerLine: Status Bar meters
PowerLine PRO Unlock
PowerLine PRO Unlock

Používáte podobnou aplikaci pro zobrazení informací v liště?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)