TOPlist

Aplikace Tinycore: Mějte o telefonu dokonalý přehled

Aplikace-Tinycore-1

Patříte mezi uživatele, kteří mají rádi o svém telefonu dokonalý přehled? Hodila by se vám stále na očích decentní informace o baterii, vytížení procesoru, obsazení RAM či třeba teploty přístroje? Přesně to slibuje aplikace Tinycore, kterou si dnes představíme.

Tinycore – informace o baterii, procesoru a RAM paměti v notifikační liště

Většina uživatelů mobilních telefonů se nepídí po tom, která část hardwaru je zrovna v této chvíli vytěžována a jak to ovlivňuje běh telefonu. Spousta pokročilejších uživatelů však chce mít dokonalý přehled o svém telefonu a rádi by věděli, proč se například v danou chvíli telefon zpomalil či v jakém je stavu. S tím může jednoduše pomoci aplikace Tinycore, která sleduje baterii, čip a RAM paměť. Informace pak zobrazuje decentně do notifikační lišty.

Informace stále na očích – i v celoobrazovkovém režimu

Aplikací, které prozradí obsazení RAM paměti či vytížení procesoru, existuje celá řada. Tinycore se však liší především v tom, že tyto informace zobrazuje v notifikační liště pomocí decentního proužku. A jejich zobrazení zůstává dokonce i v celoobrazovkovém režimu, tedy například ve hrách. Díky tomu můžete přímo při hraní sledovat vytížení procesoru či teplotu her, aniž byste museli hru ukončovat a spouštět jinou aplikaci. Vše máte stále před očima.

Aplikace-Tinycore

Co vše dokáže Tinycore sledovat?

Jak jsme již nastínili na začátku, testovaná aplikace sleduje procesor, baterii a paměť. Přesněji dokáže sledovat tyto veličiny:

  • využití CPU,
  • frekvence CPU (a jader),
  • teplotu CPU,
  • využití RAM,
  • úroveň baterie,
  • teplotu baterie.

Nahoře, dole i uprostřed. Vylaďte si lištu podle svého

V aplikaci Tinycore lze vytvářet tzv. Profily, které v sobě sdružují jednotlivé měřené veličiny a nastavení jejich zobrazení. Ve verzi zdarma má uživatel k dispozici jen 3 předvytvořené profily pro hlídání baterie, vytížení CPU nebo obsazení paměti RAM. V placené verzi se ovšem uživatelům otevírá možnost vytvořit si profil vlastní, a to včetně více veličin, pozici „proužků“ či jejich barev.

Každý profil lze složit z několika měřených veličin, u kterých můžeme nastavit i jejich velikost a pozici. Proužky tedy nemusí sídlit pouze nad lištou v pravém horním rohu, ale mohou být umístěny i klidně v dolní části telefonu, případně pod notifikační lištou. Vše je jen a jen na vás. Do jednoho profilu lze vměstnat až 10 monitorů (aplikace však měří jen 5 veličin).

Jednoduchá, ale funkční aplikace

Tinycore je z těch aplikací, které toho příliš neumí, ale své funkce zvládají výborně. Díky tomuto nástroji můžeme kdekoliv sledovat například teplotu CPU či vytížení RAM, a to dokonce i při hraní her či jiných celoobrazovkových aplikací. Základní verze zdarma nabídne 3 základní profily, které minimálně k vyzkoušení postačí. Po zaplacení částky 40 Kč můžete vytvářet vlastní profily a nechat si zobrazit všechny dostupné veličiny.

Tinycore - CPU, RAM monitor
Tinycore - CPU, RAM monitor

Používáte nějakou podobnou aplikaci na sledování telefonu?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)